Menu Zamknij

.Terapia czaszkowo krzyżowa (craniosacral therapy)

Opublikuj na

Zabiegi wykonuje terapeutka Ela Sikorska Klimczak.  info. i zapisy tel. 609 413 838, 509 494 371.

Terapia czaszkowo-krzyżowa nie jest masażem, lecz bardzo delikatną manipulacją w obrębie czaszki, kości krzyżowej, okolic kręgosłupa i całej tkanki łącznej w celu zidentyfikowania i usunięcia napięć oraz przywrócenia stanu równowagi w całym organizmie. Zakłada, że ciało to spójny system funkcjonujący na zasadzie wzajemnych połączeń, współzależności. Każda nieprawidłowość ma swoją przyczynę – można do niej dotrzeć i usunąć, przywracając naturalny ruch w organizmie.IMG_9805d

IMG_9701Ten ruch bierze się z pulsowania płynu mózgowo-rdzeniowego i przenoszony jest z mózgu na kości czaszki i dalej po całym ciele. Rytmiczne rozszerzanie i kurczenie się tego systemu twórca tej terapii – amerykański lekarz William Sutherland – nazwał „pierwotnym oddechem” i uznał go za trzeci rytm fizjologiczny (pierwszy to oddech płucny, drugi – bicie serca). Zakwestionował panujący wcześniej pogląd nieruchomości kości czaszki. Udowodnił, że wewnętrzne ruchy kości czaszki i istnienie w organizmie różnych powiązanych ze sobą rytmów mają ogromny wpływ na stan emocjonalny i mentalny człowieka, a ich ograniczenie skutkuje obniżeniem naturalnej zdolności do samouzdrawiania.

IMG_9928Oddech życia płynie przez cały kręgosłup od czaszki po kość krzyżową i z powrotem, ważne jest, aby ten przepływ był harmonijny. Organizm odtwarza matrycę doskonałego zdrowia i funkcjonowania, którą ma każdy z nas zapisaną w pamięci komórkowej. Najczęściej jest ona blokowana różnymi zdarzeniami, urazami, niewłaściwymi przyzwyczajeniami, emocjami. Jeśli doświadczamy urazu lub stresu, tkanki mają tendencję do kurczenia się w naturalnej odpowiedzi obronnej. Jeśli ten stan pozostanie nierozwiązany i będzie pogłębiał się, wtedy ogranicza działanie ożywczych właściwości oddechu życia.

Terapeuta nawiązuje cichy dialog z ciałem, lokalizując w nim miejsca napięcia i usuwa je poprzez doprowadzenie do harmonijnego przepływu i w pewnym sensie odtwarza historię, która tę blokadę spowodowała. Czasami uwolnienie jest tak silne, że człowiek podskakuje, płacze, śmieje się lub zasypia.

Wielu klientów przyznaje, że zabiegi terapii czaszkowo-krzyżowej pomogły im w głębszym, emocjonalnym i duchowym zrozumieniu siebie i spojrzenie na życie ze świeżej perspektywy. Czasami korzyści nie są od razu zauważalne, ale stają się oczywiste po powrocie do własnego środowiska i codziennego życia. Efekty tej terapii są często głęboko poruszające i radosne.

IMG_9952t

Terapia zalecana jest i pomaga w problemach:
stany depresyjne, traumy z dzieciństwa, lęki i fobie
urazy okołoporodowe u matki i dziecka
bóle kręgosłupa i pleców, bolesne napięcia barków
bezsenność, przemęczenie po długotrwałym stresie
bóle menstruacyjne
nerwice, stresy
bóle i zawroty głowy, migreny
nawracające zapalenia zatok i uszu
urazy powypadkowe
autyzm, porażenie mózgowe, zespół Downa
kłopoty z koncentracją, nadpobudliwość u dzieci
kłopoty z nauką, dysleksja,
obgryzanie paznokci, moczenie nocne
inne

Terapia czaszkowo-krzyżowa nie jest wskazana przy:
ostrych stanach zapalnych, wymagających szybkiej interwencji lekarskiej
świeżych urazach wymagających rekonwalescencji
aktywnych fazach chorób psychicznych

 

inne zabiegi i masaże:

zabiegi terapii czaszkowo-krzyżowej (craniosacral therapy)
rozluźnienie powięziowo-mięśniowe
tetha healing
uwalnianie stresu, emocji
uzdrawianie karmy i drzewa rodowego
uzdrawianie energią serca z użyciem olejów zawierających esencje Opiekunów Duchowych oraz Królestwa Roślin i Minerałów
świecowanie i konchowanie uszu
refleksologia
medytacje

Opublikuj na

Dodaj komentarz