Menu Zamknij

Warsztaty terapeutyczno – rozwojowe: nowy termin 1-3 listopada 2019

.

TERMIN: 1-3 listopada 2019

MIEJSCE: Agroturystyka Arkadia kliknij tu Grzmiąca woj dolnośląskie Góry Sowie http://arkadia-agro.pl/

LICZBA UCZESTNIKÓW: 8-10 osób + 2 osoby prowadzące.

WAŻNE: W warsztacie terapeutycznym NIE mogą brać udział osoby, które pozostają w bliskiej relacji (partnerzy, rodzeństwo itp….). Jeśli chcesz przyjechać z partnerem/partnerką, który(a) będzie uczestniczyć w części zajęć (joga, medytacja), zgłoś to organizatorom przed dokonaniem rezerwacji.

POSIŁKI: wegetariańskie, możliwość dań wegańskich. Kolacja w piątek, 3 posiłki w sobotę, 2 posiłki w niedzielę.

ILOŚĆ ZAJĘĆ:

grupowe warsztaty terapeutyczne – 10 godzin.

joga- 4-6 godzin w tym asany, relaks, pranajama, medytacja.

Zaczynamy w piątek, 1 listopada 17.00

Przyjazd uczestników, zameldowanie, ok godz. 17:00
17:30 – 17:45 – krótka relaksacja i spotkanie organizacyjne

18:00 – 19:00 – kolacja

19:30 – 21:00 – sesja grupowa I

21:15 – medytacja i zakończenie dnia

CENA: 590 zł  za cały pobyt, z zajęciami, wyżywieniem, noclegiem. Zadatek 300zł reszta tj 290zł na miejscu. Zadatek jest bezzwrotny. W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej liczby uczestników (8sosób) zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatów, w tym przypadku całość zadatku zostanie zwrócona.

Cena również zawiera korzystanie z sauny, tarasu, ogrodu, ogniska…

REZERWACJA: Irek, tel.: 609 41 38 38, joga.szkola@gmail.com

Pytania dotyczące zajęć grupowych z psycholog, terapeutką Alicją Inoue: tel.: 503 100 277

   Nie jest łatwo opisać to, czego można doświadczyć w trakcie grupowych zajęć o specyfice psychoterapeutycznej. Każdy proces grupowy jest inny. Grupę stanowią ludzie, tworząc różną dynamikę, energię. Opisać ten proces, to zjawisko, w kategoriach oferty reklamowej, zdaje się być banalnym upraszczaniem czegoś, co jest żywym, fascynującym i emocjonalnym doświadczeniem człowieka. To trzeba po prostu przeżyć, by poczuć i zrozumieć, co dają rozmowy terapeutyczne, wydobywające na wierzch to, co na co dzień utknęło między wierszami, co niezauważone, co zepchnięte na później. Kameralnie zasiadamy w kręgu, zaczynając od ciszy, z której już po chwili wyłania się jakiś głos, jakiś gest, jakaś emocja. Zwalniamy, by nie utracić tego momentu, i tak wchodzimy głębiej w nasze JA, w nasze MY, w nasze TU i TERAZ. Do tej pory nie mogę się nadziwić, jak rozmowa może wpływać na proces zmiany – na jego uruchomienie, na motywację, na dalszy rozwój. Może sekret tkwi w tym, że rozmawiamy nie tylko słowami, ale i sercem. Uruchamiamy rzadko używane najdelikatniejsze struny, a one zaczynają szeptać, krzyczeć, płakać, śmiać się. To początek zmiany, czasem jest to posprzątanie starego, poukładanie chaosu, a czasem to początek marzeń i nowych wyzwań. Zapraszamy gorąco do spotkania i zapisów!


Prowadzenie grupy: Alicja Inoue, psycholog, terapeutka, pracująca głównie w nurcie TSR (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach).Ma za sobą szkolenia m. in. z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień, mediacji, specyfiki rozwoju dziecka krzywdzonego emocjonalnie. Bierze udział w wykładach, konferencjach i spotkaniach poświęconych szeroko pojętej psychoedukacji oraz poddaje się regularnej superwizji, monitorującej jakość kontaktu z Klientem. Jest członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenia E. Fromma (International Erich Fromm Society) i integruje myśl filozoficzną Fromma w swój osobisty warsztat pracy. Prywatnie miłośniczka podróży, wegetarianka, mieszka na wsi.