.Ireneusz Rychliński

IMG_5890

Nauczyciel Jogi

Swoją drogę z jogą rozpoczął na początku lat dwutysięcznych u wspaniałej nauczycielki Liliany Piotrowskiej. (spod której skrzydeł wyszło wielu nauczycieli). Pod jej okiem przez następne lata praktykował jogę, połączoną z warsztatami wyjazdowymi.

Instruktor Jogi akademickiej AWF Katowice 2008 – instruktor ćwiczeń psychofizycznych w oparciu o system ćwiczeń hatha joga (213/K/R/2008).  W latach 2007 i 2008 praktykował u nauczycieli : prof. Janusz Szopa – (30 letni praktyk jogi akademickiej ) oraz u innych  pasjonatów jogi, takich jak: dr. Jolanta Górna,   dr. A. Ulfik,   dr. M. Grabara.   dr. Harciarek.  Wymienione osoby zajmują się też naukowym badaniem wpływu jogi na ciało i umysł człowieka. 

Uczestniczył w szkoleniach Leszka Mioduchowskiego – prekursora jogi w Polsce
Profesora Sat Bir Khalsa z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Harwardzkiego (Harvard Medical School) w Stanach Zjednoczonych. Profesor jest dyrektorem i koordynatorem badań naukowych jogi w USA; sam specjalizuje się w badaniach wpływu jogi na organizm człowieka.

Nauczyciel klasycznej Vinyasa Krama Jogi (praktyka w Krakowskiej Szkole Vinyasa Krama Jogi Macieja Wieloboba), w której dokształca się obecnie wielu innych nauczycieli jogi z całej Polski.

Wegetarianin, wciąż z przyjemnością pogłębia swoją wiedzę z zakresu psychologii, filozofii, anatomii, medycyny naturalnej, zdrowia w podejściu holistycznym.

Naucza jogi od 2008 roku. Zajęcia prowadzi w szkołach, Domach Kultury – (między innymi Uniwersytety Trzeciego Wieku) oraz w klubach-ośrodkach  – aktualnie w 4 miejscach:  Świdnica, Nowa Ruda- Słupiec, Srebrna Góra, Ludwikowice. Prowadzi zajęcia indywidualne oraz w grupach od kilku do 30 osób.  

Założyciel Dolnośląskiej Szkoły Jogi z główną siedzibą w Świdnicy, wraz z grupą osób (wymienionych w zakładkach) prowadzi tam stałe zajęcia jogi, masaże, terapie naturalne, koncerty-medytacje z gongiem i misami tybetańskimi oraz wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Oprócz jogi intersuje/pasjonuje się też: zielarstwem, surwiwalem/preppersingiem, żeglarstwem, narciarstwem terenowym Of Road.

Wspólnie z zaprzyjaźnionymi nauczycielami, terapeutami, masażystami prowadzi warsztaty, wyjazdy weekendowe z jogą w górach, letnie wczasy nad morzem lub wczasy z joga pod żaglami – na Mazurach – dla osób w każdym wieku – początkujących i zaawansowanych . Wyjazdy urozmaicone są atrakcjami: wycieczkami, koncertami gongów i mis tybetańskich, mis kryształowych, masażami oraz terapiami naturalnymi, ciekawymi wykładami oraz wiedzą i praktyka z dziedziny dzikich roślin jadalnych oraz ziół.