Menu Zamknij

.Agnihotra i Trataka

Opublikuj na

Zaraszamy do kontktu osoby zainteresowane poznaniem tego rytuału.  

 

Co to jest Agnihotra?

Agnihotra jest przekazanym ludziom darem starożytnych wedyjskich nauk bioenergii, medycyny, rolnictwa i inżynierii klimatycznej.
Agnihotra jest procesem oczyszczania atmosfery przy użyciu czynnika ognia wykonywanego w miedzianej piramidzie zgodnie z biorytmami wschodów i zachodów Słońca.
Przez praktykowanie Agnihotry można zauważył, że likwiduje się napięcia w umyśle i cały organizm ulega uspokojeniu.
Przebywanie w atmosferze Agnihotry wpływa delikatnie i łagodnie na stan umysłu.

 

 

y

 

Jest to oczyszczający ogień pobudzający przepływ prany, czyli ożywiającej i podtrzymującej życie energii. Nie wnikając zbytnio w sprawy duchowe zauważymy, że praktykowanie rytu Agnihotra jest ze wszech miar pożyteczne. Oczyszcza m.in. atmosferę wokół piramidki (około 100 m2 silnie, do 1 km2 słabiej) oraz nasyca ją praną, czyli energią życiową niezbędną do istnienia wszystkich żywych organizmów. Efektem tego są zmiany psychiczno-umysłowe, które z kolei dokonują zmian fizjologicznych człowieka. Oczyszczane jest też całe środowisko naturalne właściciela domu, gospodarza.

Rytuały związane z paleniem ognia znane są ludzkości od zarania dziejów, a jednym z nich jest Agnihotra. Najstarsze ślady kultu rytualnego palenia ognia ofiarnego w Europie znaleziono w Niemczech, a pochodzą ono z okresu około 370 tysięcy lat wstecz! Ogień uważany za święty normalizuje reakcje chemiczne zakłócone przez zanieczyszczenie środowiska, jest więc szczególnie polecany na terenach skażonych ekologicznie. W nauce wedyjskiej Agnihotra nasyca atmosferę praną – ożywiającą energią niezbędną do życia. Wywołuje pozytywne zmiany psychiczne i fizjologiczne we wszystkich żywych organizmach w promieniu nawet 1 kilometra od miejsca gdzie pali się ogień. Wpatrywanie w ogień jest znaną z jogi i tantry praktyką Trataka, która służy wzmocnieniu siły woli i koncentracji oraz oczyszczeniu emocji! 

 

W chwili palenia Ognia Agnihotra wokół piramidy, w której jest wykonywana, gromadzą się wielkie ilości energii, tworzy się pole magnetyczne, które neutralizuje działanie energii o charakterze negatywnym i zasila energie o charakterze pozytywnym. Ten kto wykonuje rytuał Agnihotra tworzy pozytywne wzorce i struktury przez samo jej wykonywanie. Ogień Agnihotra jest nie tylko źródłem energii cieplnej, ale także energii subtelnych tworzonych przez rytmy natury i dobrze intonowane Mantramy. Energie te są generowane i wyrzucane do atmosfery właśnie przez ogień. Jeśli weźmiemy pod uwagę rodzaj spalanych substancji będziemy mieli pełny obraz leczniczych możliwości i efektów ogni HOMA. Siedząc przy ogniu Agnihotra wdychamy dym, który bardzo szybko przedostaje się z płuc do krwiobiegu. Wpływa to doskonale na cały układ krwionośny. Działanie dymu może być dodatkowo wzmacniane przez zjadanie niewielkich ilości, szczypty popiołu z Ognia Agnihotra, najlepiej w miksturach z innymi lekami. Popiół ten można dodawać do pożywienia. Dym Agnihotry wpływa także pozytywnie na umysł i cały układ nerwowy.

 

Poczytaj jeszcze…

http://www.vismaya-maitreya.pl/swiat_energii_terapia_homa_-_nasza_ostatnia_szansa.html

 

Sprawdz   homa Tehapy pl nasi przyjaciele zajmuja sie od lat paleniem agihotry ,prowadzą eko wioske,spotkania kursy , uprawy ekologiczne od wielu lat  wzmacniane są enegią Agniehotry

 

http://www.homatherapypoland.org/pl/polish-tags/aktualno%C5%9Bci

 

Fundacja Terapia Homa ma swoją siedzibę w Gospodarstwie Ekologicznym „Bhrugu Aranya”(tłum. Las rodu Bhrugu – mędrców, którzy zamieszkiwali te dzikie tereny w starożytnych czasach).
Jest to miejsce położone w Górach Beskidu Makowskiego z widokiem na Tatry.
Atmosfera tutaj przesycona jest wysokimi wibracjami płynącymi z codziennie wykonywanych ajurwedyjskich uzdrawiających ogni.

Energia gromadzona podczas Agnihotry o wschodzie i zachodzie słońca promieniuje, by uzdrawiać ziemię i wszystkie formy życia – rośliny, zwierzęta i ludzi.
Międzynarodowa ekowioska Bhrugu Aranya jest jedyną w Polsce, rozkwitającą intencjonalną ekowioską prowadzącą ekologiczne gospodarstwo Homa.
Obecnie mieszka tu 14 osób dorosłych i 4 dzieci, w przedziale wiekowym od 4 do 64 lat. Mieszkańcy są eklektyczną grupą artystów, uzdrowicieli, pisarzy, filmowców, muzyków, terapeutów, ogrodników, nauczycieli i zielarzy.
W naszym pięknym ogrodzie w formie mandali uprawiamy wiele gatunków warzyw a w ziołowym ogrodzie o spiralnym kształcie bujnie rosną zioła lecznicze.
Opublikuj na

Dodaj komentarz