Menu Zamknij

REJS dookoła Bałtyku 2022

08 sierpnia 2022 wypłynąłem ze Świnoujścia aby opłynąć Bałtyk.  Mam czas do końca września i jeśli pogoda dopisze to pod koniec września planuję powrót do Świnoujścia.

Przepraszam uczestników moich zajęć za to że zaczniemy jogę dopiero od październik.

Będę w miarę możliwości tą podróż relacjonował /opisywał tu w sposób prosty i zrozumiały dla każdego.

Wiele jachtów opływa Bałtyk zgodnie ze wskazówkami zegara, ja postanowiłem ze zrobię inaczej. Ze Świnoujścia popłynę wzdłuż Polskiego wybrzeża odwiedzając rodzime porty,   a potem Kłajpeda na Litwie, Estonia, Finlandia ( Alandy są ponoć piękne… >>> KLIKNIJ TU  potem, Szwecja, ulubiony Bornholm w Danii… może Niemcy. W tym roku byłem przez  kilka tygodni na Rugii i okolicach oraz na Bornholmie.

W miarę możliwości będę pisał tutaj o mojej przygodzie. robię zdjęcia, kręcę amatorskie filmiki telefonem i możliwe, że w trakcie tej wyprawy (jeśli dam radę) zrobię kanał na You Tube i tam wrzucę treści.

Wczoraj skończyłem montować nowy ploter z AIS, GPS, MOB, dzisiaj będę się uczył obsługi 🙂 Dzięki AIS widzą mnie inne statki i ja je wiedzę, a to dam mi sporo bezpieczeństwa szczególnie przy przelotach 1-2 dobowych.

Właśnie kolejny raz planuję/sprawdzam trasę.

Władysławowo g. 10.30. d. 20.08.2022. (w zasadzie czas/ godzinę podaje się bez kropek pojedynczymi cyframi np 10.30 to1030 słownie: jeden zero trzy zero)    Jestem prawie gotowy do skoku do Kłajpedy na Litwie. Na Windy.com sprawdzam modele pogodowe, które uaktualniane są 2 razy na dobę po godz 10 i po g 22.  Sprawdzam też pogodę na WindGuru, Pogoda ICM, Meteo.pl

Padają przelotne deszcze, czasami są spore

Wiadomość z ostatniej chwili 🙂 jedzie do mnie syn Szymon, po północy ma przyjechać pociągiem, 20 latek zna się na komputerach bardziej niż ja i myślę założy i ogarnie kanał na You Tube 🙂

Pozdrawiam joginki i joginów oraz żeglarki i żeglarzy 🙂