Menu Zamknij

.Aerial Joga (antygrawitacyjna w powietrzu)

Opublikuj na

stałe zajęcia AERIAL JOGA . . . Joga Antygrawitacyjna . . .

Aerial 38

 

Z uwagi na ograniczona liczbę hamaków prosimy o rezerwację miejsc.

TERMIN: na początek we wtorki w godz 19-20

CENY za zajęcia – 60 zł za miesiąc 1 raz w tygodniu

PROWADZĄCA: Dorota Kurek

 

INFORMACJE I ZAPISY tel 607 850 936

 

Aerial Joga polega na pracy z ciałem w asanach jogicznych z wykorzystaniem hamaka (chusty) podwieszonego do sufitu, który służy do podtrzymania masy ciała.

Christopher Harrison, założyciel grupy akrobatycznej z Nowego Yorku, rozpoczął prowadzenie zajęć w Nowym Yorku w 1990 r. Jednak dopiero w 2006 stała się ona bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych przez Michelle Dortignac – tancerka i akrobatka, zafascynowana jogą, która postanowiła połączyć jogę, akrobatykę i taniec.
Aerial Joga jest techniką eksperymentalną, która łączy zabawę, gimnastykę i relaks. Obecnie bardzo popularna metoda na całym świecie.

Hamak pomaga w rozluźnieniu, ułatwia wykonywanie ćwiczeń, pozwala na głębsze rozciąganie, jest podporą do pozycji odwróconych.
Podwieszenie ciała nad ziemią uwalnia napięcie z mięśni i kości, ćwiczeń na hamaku – huśtawce, w której można siedzieć, leżeć, stać, a nawet się schować. Podwieszenie nad ziemią poprawia postawę, uwalnia głębokie napięcia i pozwala wzmocnić ciało bez obciążania stawów. Natomiast bardziej zaawansowanym może ułatwić osiągnięcie wcześniej nieosiągalnych asan.
Aerial joga uelastycznia ciało, wzmacnia ramiona i brzuch bez obciążania kręgosłupa.
Dzięki grawitacji wszystkie ćwiczenia wykonuje się z łatwością, nie odczuwając rzeczywistej wagi ciała, co dla ludzi z problemami kręgosłupa jest wręcz zbawienne.
Podczas zajęć jest dużo zabawy- odkrywamy radość, rozciągamy ciało, relaksujemy się.
Aerial joga jest całkowicie bezpieczna- używany sprzęt i materiał są specjalnie przystosowane do tego typu ćwiczeń. Zapewniają bezpieczeństwo i relaks.

Joga w powietrzu to zajęcia dla wszystkich, bez względu na wiek i poziom zaawansowania.

Jogę w Powietrzu zawsze kończy relaksacja podczas której poddajemy się grawitacji, oddychamy i delikatnie kołyszemy się nad podłogą.

Porady i obserwacje

  • Zazwyczaj zaleca się, aby praktykować jogę na pusty żołądek, a szczególnie antygrawitacyjną Jogę, w której wykonuje się dużo pozycji odwróconych.

  • Długie spodnie i koszulka z rękawami są wymagalne, gdyż hamak może wrzynać się w twoje pachwiny, ramiona i nogi pod ciężarem ciała.

  • Przy niektórych schorzeniach, takich jak jaskra i wysokie ciśnienie krwi, nie zaleca się tę praktykę Aerial Jogi.

  • Jak w przypadku każdej praktyki jogi, przychodź na zajęcia przygotowany z poczuciem humoru i chęcią aby spróbować nowych rzeczy: Jogi, zabawy i doświadczenie relaksu.
Opublikuj na

Dodaj komentarz