Menu Zamknij

WCZASY 2017 / Rejsy z JOGA NA MAZURACH – JOGA POD ŻAGLAMI 2017

Opublikuj na

Zapraszamy na 7 dniowe – wczasy – rejsy z jogą, między innymi na jachtach Tes 32 ( 3 oddzielne kabiny),  Antila 27,  Antila 26, Laguna 730  kliknij tutaj lub innych jachtach podobnej klasy. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku, zarówno tych którzy chcieliby spróbować praktyki jogi jak i już ćwiczących na niezwykłą przygodę z jogą pod żaglami. Dla chętnych codzienna praktyka jogi – witalizujących powitań słońca, medytacja, pranajamy (ćwiczeń koncentracyjno-oddechowych), w niezwykle pięknych zatokach w Rezerwacie Puszczy Piskiej kliknij tutaj  w otoczeniu rozkwitającej (dotyczy czerwca) o tej porze roku natury. W puszczy piskiej jest bardzo mało turystów i sprzętu pływającego z uwagi na to, ze jest tam zakaz używania silników spalinowych, więc ciszę mamy zapewnioną, tym bardziej jeśli będziemy tam przed sezonem letnim 🙂

Tes 32 Twister 800 N 20150702_123824Laguna IMG_20150702_130612 (640x480)Laguna 730 Antila 27 hdr

Połączymy przywrócenie sił witalnych dzięki ćwiczeniom (przedpołudniowe zajęcia na brzegu lub pomoście) z wypoczynkiem na urokliwych wodach Mazurskich czystych jezior w sercu Puszczy Piskiej. Poczujemy niezwykłą atmosferę spotykanych miejsc np. podczas spływu kajakowego rzeką Krutynią lub po jeziorach Mazurskich kliknij tutaj    oraz     kliknij tutaj.

Możliwe, że przypłyniemy do jednego z miejsc w Puszczy Piskiej w którym spotkać można na brzegu dzikie Koniki Polskie Tarpany kliknij tutaj  oraz  kliknij tutaj

Podczas rejsu przycumujemy do pomostu (i zwiedzimy) Muzeum w Leśniczówce Pranie kliknij tutaj

Dodatkowo dla chętnych: bedziemy uczyć się rozpoznawać, zbierać i przyrządzać niektóre dzikie rośliny jadalne oraz a dla chętnych nauka sztuki przetrwania w dziczy, np.  rozpalania ogniska bez zapałek i papieru, wykorzystując np krzesiwo i to co znajdziesz w lesie a może poznasz jeszcze starszą archaiczną sztukę rozpalania ognia poprzez pocieranie drewna.

Zajęcia jogi będą dobrane w taki sposób, aby każdy uczestnik ( niezależnie od wieku i zaawansowania) mógł je wygodnie i łatwo wykonać. A dla chętnych osób zorganizujemy zajęcia dynamiczne z gwarancją, że je poczują 🙂
Bardzo dobrym uzupełnieniem praktyki jogi będzie lekkostrawne jedzenie wegetariańskie lub vegańskie.

Czas codziennej żeglugi dostosujemy do życzeń uczestników będzie czas na jogę, leniuchowanie w chamakach, czytanie (biblioteczka jachtowa – kilkadziesiat książek o jodze, psychologi, ziołach, surwiwalu i inne tematy z dziedziny rozwoju), będzie czas i miejsce na wieczorne rozmowy przy ognisku, zwiedzanie, naukę nowych umiejętności, kąpiele w jeziorze, opalanie.

IMG_3649Przykładowe zdjęcia z zajęć:

bakasana.pl

IMG_3652 jezioro i łabądź IMG_3650 IMG_3659

Ceny i terminy:

10-17 czerwiec – cena   970-1170 zł w zależności od ilości osób

17-24 czerwiec – cena 1070-1170 zł

24 czerwca-01 lipca– cena 1170-1270 zł

01.07 -26.08 – cena 1270-1370zł Segmenty tygodniowe od weekendu do weekendu- cena uzależniona od ilości osób.

26.08-02.09 –   cena 1170-1270

02.09-09.09 –   cena 970-1170

Możliwe inne terminy w zależności od ilości chętnych, np od piątku do piątku

Z uwagi na konieczność rezerwacji jachtu, prosimy o jak najwcześniejszą informację o chęci skorzystania z rejsu.

Kontakt i informacje: Dolnośląska Szkoła Jogi – Ireneusz Rychliński tel. 609 41 38 38, email joga.szkola@gmail.com    www.jogadolnyslask.pl lub facebook:kliknij tutaj.

Powyżej podawane są dwie ceny np 970-1170 należy wstępnie proszę brać pod uwagę wyższą cene  a jeśli będzie kompletna załoga wtedy cena będzie niższa.

Zadatek 250 zł reszta na miejscu.

Możliwe uczestnictwo osób niećwiczących np. partnerów

Możliwa faktura.

20150710_152451 20140906_163039 2-metro-atlanta-paddling 20140906_162612 20140906_163028

Cena zawiera:

-Zakwaterowanie/nocleg na jachcie między innymi Laguna730kliknij tutaj  kliknij tutaj. oraz Sasanka 660, Antila 26,  Antila 27, a za dopłatą Tes 32 Dreamer lub podobnej klasy.

-Zajęcia jogi, żeglowanie, oraz inne zajęcia około 3-6 godz. dziennie , prowadzący Ireneusz Rychliński info: kliknij tutaj.

Zajęcia jogi (asany, pranajama, medytacje) w tym joga twarzy, joga oczu  kliknij tutaj    np. przedpołudniowa praktyka w urokliwych zatoczkach Puszczy Piskiej kliknij tutaj ,  popołudniowa/wieczorna joga np. na pomostach w cichych portach kliknij tutaj  oraz medytacje o zachodzie słońca na łonie natury – na brzegu jeziora   (w razie niesprzyjającej aury będziemy praktykować  pod zadaszeniem lub w sali)

– posiłki wegetariańskie i vegańskie + owoce, zioła i świeżo wyciskane na miejscu soki z warzyw, owoców i ziół.

posiłki wersja nr 1 – śniadania i kolacje przygotowujemy wspólnie na jachcie a większość obiadów spożywamy w portach ale wtedy pływamy blisko portów i nie ma możliwości zwiedzania dalszych okolic Puszczy Piskiej.

posiłki wersja nr 2 – Żeby nie spływać codziennie do portów na obiady to śniadania, kolacje, zioła i soki przygotowujemy wspólnie, większość obiadów też przygotowujemy wspólnie (ale bez przymusu)

-Soki świeżo wyciskane – gdy będziemy w portach będziemy pić świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców (wyciskane nie sokowirówką ale specjalną wolnoobrotową wyciskarką) minimum kilka razy podczas rejsu w miarę dostępności do prądu i świeżych produktów. (też przyrządzamy sami) wszystkie  artykuły spożywcze są oczywiście zawarte w cenie wyjazdu)

-1 dniowy spływ kajakowy rzeką Krutynią kliknij tutaj    oraz   kliknij tutaj.

-Zwiedzanie  Muzeum Gałczyńskiego – Leśniczówka Pranie kliknij tutaj

-Szkolenie:  podstawy surwiwalu – sztuki przetrwania (dla chętnych) np rozpalanie ognia krzesiwem lub inny bardziej archaiczny sposób, pozyskiwanie jedzenia z dzikich roślin itp a dla chętnych noc w hamakach w dzikiej Puszczy Piskiej

-Biblioteczka jachtowa – będzie można pożyczyć około kilkudziesięciu książek z zakresu: jogi, zdrowia, zielarstwa, surwiwalu i żeglarstwa i z dziedziny samorozwoju.

-Opieka starszego ratownika wodnego WOPR (leg43/WB/83) podczas kąpieli i całego rejsu. Opiekun posiada też uprawnienia żeglarskie (patent1293/04/WB) oraz motorowodne (Patent 20990).

-Wieczorne ogniska

-Opłaty portowe za jacht (cumowanie, woda)

-Ubezpieczenie NW  osób uczestników i ich rzeczy.

-Poznasz i nauczysz się rozpoznać, zbierać i przyrządzać niektóre dzikie rośliny jadalne i świeże zioła.

cena nie zawiera opłat za:

parking auta 5-10zł/ dobę, na miejskim parkingu bezpłatnie, natryski w portach 5-8zł, WC w portach-czasem bezpłatne a czasem 1-2zł zł.zależnie od portu.

Opłata za prąd 230Vw porcie jeśli ktoś życzy sobie podłączyć jakieś urządzenie na 230V np suszarka do włosów 1zł/godz lub 10-15zł za dobę.

Dojazd we własnym zakresie. Dojazd np. koleją np: Wrocław, Koszalin, Ruciane Nida, możliwe, że znajdzie się wolne miejsce w aucie innych uczestników., Gdy będziesz na miejscu możemy wyjechać po Ciebie na stację PKP lub PKS.

Końcowe porządki na jachcie lub codzienny klar jachtu robimy wspólnie, końcowe porządki możemy ewentualnie powierzyć osobom trzecim wtedy składka na ten cel około 70-100zł to po 15-20zł /osobę

Jeśli nie posiadasz maty, paska, koca do jogi – możemy przywieść dla Ciebie, opłata za cały rejs mata 10zł, twardy gruby koc do jogi 10zł, pasek 5zł.

 

Dodatkowe informacje

Żeglowanie to przyjemność i obowiązki

Każdego dnia przed wypłynięciem wspólnie robimy „klar” na jachcie – porządki wewnątrz i na zewnątrz jachtu.

Posiłki: śniadania, kolacje, zioła i soki oraz 1 lub dwa obiady przygotowujemy wspólnie (ale bez przymusu) część obiadów zjemy w porcie lub poprzez katering (w zależności od miejsca w którym będziemy)

Po jachcie chodzimy w czystym miękkim obuwiu najlepiej z jasną podeszwą, która nie zostawia śladów na pokładach.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca na jachcie rzeczy najlepiej mieć spakowane w worek żeglarski, plecak bez stelaża lub inna torbę bez usztywnień.

Ładowanie telefonów na jachcie bez problemów – są dwa gniazda z wejściem tzw na zapalniczkę tak jak w aucie oraz jedno gniazdo USB –  na jachcie są panele słoneczne i przy standardowym wykorzystaniu energii z akumulatora wystarczają one na rejs nawet kilku tygodni bez dodatkowego ładowania akumulatorów z sieci 230V. Pełne wyposażenie jachtu  kliknij tutaj

Początek rejsu w sobotę w godz. 16  przystań Ośrodka PTTK  Ruciane Nida kliknij tutaj ,

Zakończenie rejsu  wspólnym obiadem około godz.13. Jacht zdajemy w sobotę do godz. 12, lub do godz. 15 jeśli wspólnie porządkujemy jacht.  Jeśli nie chcemy uczestniczyć w końcowych porządkach, wtedy uczestnicy (w zależności od ilości osób na pokładzie) składają się 70-100zł to jest po 15-20 zł. od osoby na ten cel.

łabadki 1 b kormorany za burtą za burtą 1 zachód mazury ognisko mazury

Co co zabrać na wyjazd

– koje (miejsca do spania) mają materace ale trzeba wziąć coś do przykrycia się np: śpiwór/kołdra lub koc + ewentualnie poduszka i pościel
– przeciwwiatrowa ewentualnie przeciwdeszczowa kurtka i spodnie oraz jakaś bluza z polaru, ewentualnie czapka z daszkiem przeciwsłonecznym
– obuwie z miękką jasną podeszwą do poruszania się po jachcie, prawie każdy rodzaj obuwia jest dobry – te obuwie będzie służyło tylko na jachcie przy wychodzeniu na ląd z zmieniamy obuwie, dlatego warto wziąć ze sobą jakieś klapki.

– wygodną ciepłą oraz lekką odzież do zajęć
– jeśli chcesz uczestniczyć w żeglowaniu zorganizuj rękawiczki do szotów (rękawiczki żeglarskie, rowerowe lub jakiekolwiek inne dla ochrony delikatnych dłoni przed przetarciami od lin)
– latarkę przydatna np podczas noclegów poza portami
– matę i pasek do jogi (zwykła karimata piankowa do ćwiczeń aerobiku/fitnes nie nadaje się)
– przydać się może koc do jogi  (twardy)

Jeśli czegoś nie masz, np śpiwora, koca, maty czy paska do jogi itp – napisz a postaramy się zorganizować dla Ciebie

Ahoj!

20150703_212028 20150703_212005(0)
Opublikuj na