Menu Zamknij

.Ireneusz Rychliński

IMG_5890

                    Nauczyciel Jogi (asan, medytacji … )

Swoją drogę z jogą rozpoczął na początku lat dwutysięcznych (około roku 2000) u wspaniałej nauczycielki Liliany Piotrowskiej. (spod której skrzydeł wyszło wielu nauczycieli). Pod jej okiem przez następne lata praktykował jogę, połączoną z warsztatami wyjazdowymi. Wcześniej ćwiczył Qi Gong u B. Dąbrowskiej a w młodości przez kilka lat sztuki walki oraz pływanie i ratownictwo wodne.

Instruktor Jogi akademickiej AWF Katowice 2008 – instruktor ćwiczeń psychofizycznych w oparciu o system ćwiczeń hatha joga: certyfilat AWF Katowice nr (213/K/R/2008).  W latach 2007 i 2008 praktykował u nauczycieli: prof. Janusz Szopa – (30 letni praktyk jogi akademickiej ) oraz u innych nauczycieli i pasjonatów jogi, takich jak: dr. Jolanta Górna,   dr. A. Ulfik,   dr. M. Grabara.   dr. Harciarek. Wymienione osoby zajmują się też naukowym badaniem wpływu jogi na ciało i umysł człowieka. 

Uczestniczył w szkoleniach Leszka Mioduchowskiego – prekursora jogi w Polsce oraz
Profesora Sat Bir Khalsa z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Harwardzkiego (Harvard Medical School) w Stanach Zjednoczonych. Profesor jest dyrektorem i koordynatorem badań naukowych jogi w USA; sam specjalizuje się w badaniach wpływu jogi na organizm człowieka.

Nauczyciel klasycznej Vinyasa Krama Jogi (praktyka w Krakowskiej Szkole Vinyasa Krama Jogi Macieja Wieloboba), w której dokształca się obecnie wielu innych nauczycieli jogi z całej Polski.

Wegetarianin, wciąż z przyjemnością pogłębia swoją wiedzę z zakresu psychologii (praktyka w Instytucie Psychologii dr. Peczki w Warszawie), filozofii, anatomii, medycyny naturalnej, zdrowia w podejściu holistycznym.

Naucza jogi od 2008 roku. Zajęcia prowadzi w szkołach, Domach Kultury – (między innymi Uniwersytety Trzeciego Wieku) oraz w klubach-ośrodkach  – aktualnie w kilku miejscach:  Świdnica, Nowa Ruda- Słupiec, Srebrna Góra, Ludwikowice Kłodzkie. Prowadzi zajęcia indywidualne oraz w grupach od kilku do kilkudziesięciu osób.  

Założyciel „Dolnośląskiej Szkoły Jogi” z główną siedzibą w Świdnicy, gdzie wraz z grupą osób (wymienionych w zakładkach) prowadzone są tam stałe zajęcia jogi, masaże, terapie naturalne, koncerty-medytacje z gongiem i misami tybetańskimi oraz wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Oprócz jogi na co dzień uprawia/pasjonuje się (w praktyce): zielarstwem, surwiwalem/preppersing’iem, łucznictwem, żeglarstwem śródlądowym i morskim, narciarstwem śladowym/terenowym w  warunkach ff road. Miłośnik natury/przyrody.

Wspólnie z zaprzyjaźnionymi nauczycielami, terapeutami, masażystami prowadzi warsztaty  weekendowe z jogą w górach, letnie wczasy nad morzem, wczasy z jogą pod żaglami – np. na Mazurach morzu Bałtyckim… – dla osób w każdym wieku – początkujących i zaawansowanych . Wyjazdy urozmaicone są atrakcjami: wycieczkami, koncertami gongów i mis tybetańskich, mis kryształowych, masażami oraz terapiami naturalnymi, ciekawymi wykładami oraz wiedzą i praktyka z dziedziny dzikich roślin jadalnych oraz ziół.

Podczas wczasów „joga po żaglami” np na Mazurach uczy uczestników nie tylko jogi lecz też bezpiecznego żeglarstwa, podstaw zielarstwa i sztuki przetrwania w środowisku naturalnym i dzikim. W czasie rejsów zapewnia opiekę – jest starszym ratownikiem wodnym leg. WOPR 43WB83, posiada też patenty: sternik motorowodny nr20990 i  żeglarski nr33/84.  Aktualnie w 2020/2021 jest w trakcie wykonywania kolejnych uprawnień JSM i SRC.

Organizujemy też rejsy morskie z jogą, chętnych zapraszamy do kontaktu 609 41 38 38

Dąbkowice

FGFGF

Dodaj komentarz