Menu Zamknij

.Ireneusz Rychliński

Opublikuj na

IMG_5890

                                                          Nauczyciel Jogi (asan, medytacji, … )          żeglarz morski – info na dole strony..

Swoją drogę z jogą rozpoczął około roku 2000′) u wspaniałej nauczycielki Liliany Piotrowskiej. (spod której skrzydeł wyszło wielu nauczycieli). Pod jej okiem przez następne lata praktykował jogę, połączoną z warsztatami wyjazdowymi. Wcześniej ćwiczył „Qi Gong” u B. Dąbrowskiej a w młodości przez kilka lat wschodnie sztuki walki oraz pływanie / ratownictwo wodne.

Instruktor Jogi akademickiej AWF Katowice 2008 – instruktor ćwiczeń psychofizycznych w oparciu o system ćwiczeń hatha joga: certyfikat AWF Katowice nr (213/K/R/2008).  W latach 2007 i 2008 praktykował u: prof. Janusza Szopy – (30 letni praktyk jogi akademickiej ) oraz u innych nauczycieli i pasjonatów jogi, takich jak: dr. Jolanta Górna,   dr. A. Ulfik,   dr. M. Grabara.   dr. Harciarek. Wymienione osoby zajmowały się tamtym okresie badaniami naukowym wpływu jogi na ciało i umysł człowieka. 

Uczestniczył w szkoleniach Leszka Mioduchowskiego – prekursora jogi w Polsce oraz
Profesora Sat Bir Khalsa z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Harwardzkiego (Harvard Medical School) w Stanach Zjednoczonych. Profesor jest dyrektorem i koordynatorem badań naukowych jogi w USA; sam specjalizuje się w badaniach wpływu jogi na organizm człowieka.

Uczestnik (zamkniętych)  Medytacji Vipassana M.S. Goenki.

Nauczyciel klasycznej Vinyasa Krama Jogi (praktyka w Krakowskiej Szkole Vinyasa Krama Jogi Macieja Wieloboba), w której dokształca się  wielu nauczycieli jogi z całej Polski.

Wegetarianin. Wciąż pogłębia swoją wiedzę z zakresu psychologii (praktyka w Instytucie Psychologii dr. Peczki w Warszawie), filozofii, anatomii, medycyny naturalnej, zdrowia w podejściu holistycznym.

Naucza jogi od 2008 roku. Zajęcia prowadzi w szkołach, Domach Kultury – (między innymi Uniwersytety Trzeciego Wieku) oraz w klubach-ośrodkach  – aktualnie w kilku miejscach:  Świdnica (główna siedziba), Nowa Ruda- Słupiec, Srebrna Góra, Ludwikowice Kłodzkie. Prowadzi zajęcia indywidualne oraz w grupach od kilku do kilkudziesięciu osób.  

Założyciel „Dolnośląskiej Szkoły Jogi” z główną siedzibą w Świdnicy, gdzie wraz z grupą osób (wymienionych w zakładkach) prowadzi stałe zajęcia jogi, masaże, terapie naturalne, koncerty-medytacje z gongiem i misami tybetańskimi oraz wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Oprócz jogi na co dzień pasjonuje się (i uprawia czynnie w praktyce): zielarstwem, surwiwalem/preppering’iem, permakulturą, łucznictwem, żeglarstwem śródlądowym i morskim, narciarstwem śladowym/terenowym w  warunkach ff road.        Miłośnik natury/przyrody i zdrowego trybu życia.

Wspólnie z zaprzyjaźnionymi nauczycielami, terapeutami, masażystami prowadzi warsztaty  weekendowe z jogą w górach, letnie wczasy stacjonarne (w ośrodkach wczasowych nad morzem). Wyjazdy urozmaicone są atrakcjami: wycieczkami, koncertami gongów i mis tybetańskich, masażami oraz terapiami naturalnymi, ciekawymi wykładami oraz wiedzą i praktyka z dziedziny dzikich roślin jadalnych oraz ziół. 

Organizuje i prowadzi rejsy, wakacje/ wczasy z jogą pod żaglami – np. na Mazurach, innych jeziorach, po morzach: Bałtyckim oraz w Grecji, Włoszech.  W/w wczasy z jogą/ wyjazdy/ rejsy są dla wszystkich osób… w każdym wieku, początkujących i zaawansowanych, nie potrzeba mieć żadnego doświadczenia żeglarskiego ani jogicznego.

Podczas rejsów i wyjazdów jogowych uczy uczestników nie tylko jogi/medytacji, chętnych uczy podstaw zielarstwa, bezpiecznego żeglarstwa i sztuki przetrwania w środowisku naturalnym i dzikim. 

                      

                                             inne uprawnienia… patenty itp

Starszy Ratownik Wodny (leg. WOPR 43WB83.)

Radiooperator VHFSRC – GS 34130

Jachtowy Sternik Morski (J.S.M.) patent PU/9784.   (w przygotowaniu do stopni kapitańskich.)

Motorowodny Sternik Morski patent 037261      (w trakcie stażu do stopni kapitańskich.)

KONTAKT: tel. 609 41 38 38,     jogaszkola@gmail.com

   

 

Opublikuj na

Dodaj komentarz