Menu Zamknij

.Ireneusz Rychliński

IMG_5890

                    Nauczyciel Jogi (asan, medytacji … )

Swoją drogę z jogą rozpoczął na początku lat dwutysięcznych (około roku 2000) u wspaniałej nauczycielki Liliany Piotrowskiej. (spod której skrzydeł wyszło wielu nauczycieli). Pod jej okiem przez następne lata praktykował jogę, połączoną z warsztatami wyjazdowymi. Wcześniej ćwiczył Qi Gong u B. Dąbrowskiej a w młodości przez kilka lat sztuki walki oraz pływanie i ratownictwo wodne.

Instruktor Jogi akademickiej AWF Katowice 2008 – instruktor ćwiczeń psychofizycznych w oparciu o system ćwiczeń hatha joga: certyfilat AWF Katowice nr (213/K/R/2008).  W latach 2007 i 2008 praktykował u nauczycieli: prof. Janusz Szopa – (30 letni praktyk jogi akademickiej ) oraz u innych nauczycieli i pasjonatów jogi, takich jak: dr. Jolanta Górna,   dr. A. Ulfik,   dr. M. Grabara.   dr. Harciarek. Wymienione osoby zajmują się też naukowym badaniem wpływu jogi na ciało i umysł człowieka. 

Uczestniczył w szkoleniach Leszka Mioduchowskiego – prekursora jogi w Polsce oraz
Profesora Sat Bir Khalsa z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Harwardzkiego (Harvard Medical School) w Stanach Zjednoczonych. Profesor jest dyrektorem i koordynatorem badań naukowych jogi w USA; sam specjalizuje się w badaniach wpływu jogi na organizm człowieka.

Nauczyciel klasycznej Vinyasa Krama Jogi (praktyka w Krakowskiej Szkole Vinyasa Krama Jogi Macieja Wieloboba), w której dokształca się obecnie wielu innych nauczycieli jogi z całej Polski.

Wegetarianin, wciąż z przyjemnością pogłębia swoją wiedzę z zakresu psychologii (praktyka w Instytucie Psychologii dr. Peczki w Warszawie), filozofii, anatomii, medycyny naturalnej, zdrowia w podejściu holistycznym.

Naucza jogi od 2008 roku. Zajęcia prowadzi w szkołach, Domach Kultury – (między innymi Uniwersytety Trzeciego Wieku) oraz w klubach-ośrodkach  – aktualnie w kilku miejscach:  Świdnica, Nowa Ruda- Słupiec, Srebrna Góra, Ludwikowice Kłodzkie. Prowadzi zajęcia indywidualne oraz w grupach od kilku do kilkudziesięciu osób.  

Założyciel „Dolnośląskiej Szkoły Jogi” z główną siedzibą w Świdnicy, gdzie wraz z grupą osób (wymienionych w zakładkach) prowadzone są tam stałe zajęcia jogi, masaże, terapie naturalne, koncerty-medytacje z gongiem i misami tybetańskimi oraz wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Oprócz jogi na co dzień uprawia/pasjonuje się (w praktyce): zielarstwem, surwiwalem/preppersing’iem, łucznictwem, żeglarstwem śródlądowym i morskim, narciarstwem śladowym/terenowym w  warunkach ff road. Miłośnik natury/przyrody.

Wspólnie z zaprzyjaźnionymi nauczycielami, terapeutami, masażystami prowadzi warsztaty  weekendowe z jogą w górach, letnie wczasy stacjonarne nad morzem, wczasy z jogą pod żaglami – np. na Mazurach morzu Bałtyckim… – dla osób w każdym wieku – początkujących i zaawansowanych . Wyjazdy urozmaicone są atrakcjami: wycieczkami, koncertami gongów i mis tybetańskich, mis kryształowych, masażami oraz terapiami naturalnymi, ciekawymi wykładami oraz wiedzą i praktyka z dziedziny dzikich roślin jadalnych oraz ziół.

Podczas wczasów „joga po żaglami” (np na Bałtyku, Zalewie Szczecińskim, Kamieńskim, Jeziorze Dąbie oraz na Mazurach) uczy uczestników nie tylko jogi lecz też bezpiecznego żeglarstwa, podstaw zielarstwa i sztuki przetrwania w środowisku naturalnym i dzikim. W czasie rejsów zapewnia opiekę – jest starszym ratownikiem wodnym leg. WOPR 43WB83, posiada też patenty: sternik motorowodny nr20990 i  żeglarski nr33/84.  oraz JSM (Jachtowy Sternik Morski).

Organizujemy też rejsy morskie z jogą, chętnych zapraszamy do kontaktu 609 41 38 38

    

Dodaj komentarz