Menu Zamknij

.Dorota Kurek

Opublikuj na

K.J.JUREWICZ 1-16

.

Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Jogi oraz technik relaksacyjnych (AZS Politechnika Częstochowska) zarejestrowana pod nr: 196/R/AZS.PCZ/ŚL/HJ/2014. Szkolenie odbyła pod okiem Janusza Szopy dr hab., profesor nadzw. AWF Katowice, M. Grabary dr nauk kultury fizycznej, dr A. Ulfik oraz innych. Wymienione osoby zajmują się badaniem wpływu jogi na cały organizm człowieka.

Z wykształcenia socjolog. Zwolenniczka wszelkiej aktywności ruchowej. Swoją drogę z jogą rozpoczęła od 2008r. pod skrzydłami Ireneusza Rychlińskiego wspaniałego nauczyciela, który w sposób bardzo szczegółowy wyjaśnił wpływ asan na cały organizm człowieka o czym zaświadczają również badania z zakresu medycyny. Celem medycyny jest dbanie o zdrowie człowieka, dlatego też uwaga badań medycyny skupia się na leczniczym wpływie asan.

Uczęszczała na zajęcia jogi do Unkasa Galki, który podczas praktyki przekazywał moc pozytywnego myślenia, miłości do siebie i bliskich oraz kierowanie umysłem we właściwą stronę w dążeniu do szczęścia.

Uczestniczyła w szkoleniach Leszka Mioduchowskiego – prekursora jogi w Polsce.

Profesora Sat Bir Khalsa z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Harwardzkiego (Harvard Medical School) w Stanach Zjednoczonych. Profesor jest dyrektorem i koordynatorem badań naukowych jogi w USA; sam specjalizuje się w badaniach wpływu jogi na organizm człowieka.

Od 2012r. praktykuje również Aerial Jogę (joga na specjalnych hamakach) inaczej zwaną również Antygraviti Joga.

W Dolnośląskiej Szkole Jogi prowadzi zajęcia dla początkujących z Aerial Jogi.

 


Opublikuj na