Menu Zamknij

.Mantry

Opublikuj na

Mantra Aum ( słychac OM)

 

Om (także Aum, ॐ) – najświętsza sylaba hinduizmu. Dźwięk omkara występujący w wedach, jest pierwotnym hymnem. Om to sylaba-nasienie (bidźa), postrzegana jako dźwięk powstania Wszechświata. Ta transcendentalna wibracja jest uważana za identyczną z osobą absolutnego Wisznu. Na niej opierają się wszystkie hymny wedyjskie. Za świętą uznawana jest także w buddyzmie tybetańskim. Om to sylaba będąca najważniejszą mantrą, pierwotnym dźwiękiem znanym także pranawa, akszara i omkara. Z reguły wymawia się ją samą.

 

Święty Dźwięk AUM

AUM w sanskrycie znaczy "kłaniam się, zgadzam się, akceptuję". Akceptuję me nieśmiertelne przeznaczenie. Akceptuję rację mego istnienia. Akceptuję moją odpowiedzialność bycia. Akceptuję składniki mej rzeczywistości. Akceptuję Płomień jako Boga we mnie.

AUM wymawia się A-U-M i każda z liter oznacza pewien składnik Boskości. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość tworzą Trójcę. Jesteśmy tym, czym Jesteśmy jako przeszłe, teraźniejsze i przyszłe urzeczywistnienie AUM. Na Wschodzie Hindusi rozumieją Trójcę jako Brahmę, Wisznu i Śiwę; na Zachodzie mamy Ojca,Syna i Ducha Świętego. Koncepcja jest ta sama. Litera A to Alfa – inicjator, stwórca, początek spiral świadomości, początek bytu. LiteraM to Om Omegi, zakończenie, scalające i niszczące formy i bezforemność. Miedzy A i Om rozciąga się całe stworzenie. Litera U pośrodku jest tobą, Prawdziwym Ja, Pomazańcem, Człowiekiem Chrystusowym, Buddą światłości – tobą w przejawieniu. Od początku Ojca do końca Matki zawarci jesteśmy jako wyraz ich miłości.

AUM używa się do wejścia w ogniste jądro istoty. Za każdym razem kiedy intonujemy AUM, posyłamy energię z peryferii stworzenia z powrotem do centrum. Nauczyciele Dalekiego Wschodu uczyli tego od tysięcy lat. Z kolei na Zachodzie jesteśmy uczeni jak wyjść z centrum. Zachodowi dano religię i naukę, dzięki którym ogniste jądro istoty może wybuchnąć, by spełnić cykl wdechu i wydechu…

Opublikuj na

Dodaj komentarz