Menu Zamknij

Masaż dźwiękiem misami tybetańskimi wg.metody Petera Hessa

Opublikuj na

Masaż dźwiękiem

Zapraszamy na indywidualny masaż dźwiękiem

misami tybetańskimi  wg.metody  Petera Hessa 

kontakt tel.  691 456 717   lub   609 41 38 38

http://skok13.wix.com/dusz    Sprawdz www,

 

 

Witam mam na imie Łukasz wykonyje  masażę misami tybetanskimi ,masaż trwa około godziny.Masaż dźwiękiem według metody Petera Hessa jest sposobem na uzyskanie głębokiego poziomu relaksacji, podczas której brzmienie mis i gongów harmonizuje ciało na poziomie komórkowym. Taki stan ożywia i wzmacnia samouzdrawiające właściwości organizmu. Wibracje dźwięku przywracają wewnętrzną harmonię, dzięki której usuniesz nagromadzone w codziennym stresie napięcia, blokady i uczucie niepewności.

 

Peter Hess opracował i rozwinął metodę masażu dźwiękiem na bazie swoich różnorodnych doświadczeń i badań prowadzonych podczas wielokrotnych pobytów w Nepalu i Tybecie oraz współpracy z prof. dr Gertem Wegnerem. Ich wspólne eksperymenty dotyczące oddziaływania tradycyjnej muzyki na psychikę i ciało człowieka stanowią podstawę metody. Podczas wieloletniej praktyki Peter Hess dostosował tę wiedzę do potrzeb ludzi zachodu. 

Czym właściwie jest masaż  dźwiękiem i jakie są jego charakterystyczne cechy, świadczące o jego skuteczności?

W dużym uproszczeniu, masaż  dźwiękiem polega na ułożeniu mis dźwiękowych na osobie, która jest ubrana oraz na lekkich uderzeniach w misy. Delikatne i harmonijne dźwięki są od razu odbierane przez zmysł słuchu i szybko doprowadzają do głębokiego stanu odprężenia.  Rytmiczne drgania przenoszą się na ciało i wytwarzają bardzo subtelne wibracje, które są opisywane często jako „masaż”.

Podczas masażu dźwiękiem odczuwamy atmosferę zaufania i bezpieczeństwa, w której możemy po prostu puścić wszystko,            puścić stres, lęki, zmartwienia, wątpliwości oraz inne podobne uczucia, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze            zdrowie. Atmosfera ta pozwala nam znów nawiązać kontakt z naszymi potrzebami i naszą „wewnętrzną mądrością”.        Odczuwamy błogi stan ciała i być może po raz pierwszy od dłuższego czasu ponownie świadomie zaczynamy to ciało        odczuwać. Galopujące myśli się uspokajają, a nasza dusza znów znajduje przestrzeń do rozwoju. Te aspekty stanowią                    główną oś naszego zdrowia w jego całościowym rozumieniu. Stanowią one podstawę dla radosnego, świadomego i         kreatywnego życia. 

Z wielu lat doświadczeń  w praktyce można wyróżnić następujące aspekty działania masażu dźwiękiem:

  • Holistyczna metoda –jednoczesne działanie na ciało, duszę i umysł

  • Dostarcza całej gamy zróżnicowanych wysokich, harmonijnych i naturalnych dźwięków mis

  • Przynosi głębokie odprężenie organizmu

  • Wzmacnia pierwotne zaufanie człowieka

  • Rozwija umiejętność „puszczania“ i wprowadzania się w stan relaksu

  • Przyczynia się do poprawy stanu zdrowia poprzez harmonizację, regenerację oraz witalizację

  • Wspiera i poprawia świadomość własnego ciała

  • Stwarza dostęp do własnych zasobów samoregeneracji oraz umożliwia ich wykorzystanie

  • Wzmacnia pewność siebie, kreatywność, siły twórcze i motywację.

Działanie dźwięków jest bardzo złożone. Nawet, jeśli na pierwszy rzut oka metoda ta wydaje się być prosta, to                                  jednak jej zastosowanie wymaga gruntownej wiedzy na temat działania dźwięku i jego oddziaływania na                                          organizm oraz zebrania własnych doświadczeń, by móc w ukierunkowany i bezpieczny sposób stosować                                               ją dla dobra ludzi.  

 

Filmik pokazująccy masaż :  https://www.youtube.com/watch?v=3aHxhPdtPTg

 

Zapraszam serdecznie   Łukasz

Opublikuj na