Menu Zamknij

Wczasy z jogą na Mazurach. 01-08 IX 2019. Żeglowanie i inne ciekawe…

Opublikuj na

Joga,  nauka żeglowania,  podstawy surwiwalu/Bushcraftu,  zielarstwa i dzikie rośliny jadalne …+ spływ kajakowy rzeką Krutynią. 

Zapraszamy na 7 dniowe wczasy – rejs z jogą  i nie tylko… dokładny  program i jego czas trwania zajęć/żeglugi uzgodniony zostanie z uczestnikami/z załogą 🙂 A poniżej wstępna propozycja:

– JOGA – zajęcia jogi na pomostach, w sali, na łące/plaży (zależnie od pogody i miejsca w którym będziemy się znajdować)

– ŻEGLARSTWO:  Nauka żeglowania (praktyka i teoria)

– SURWIWAL/BUSHCRAFT : zajęcia praktyczne jak radzić sobie w dzikich i innych niesprzyjających warunkach, np rozpalanie ogniska krzesiwem, lub łukiem ogniowym tzn przez pocieranie drewna i wiele innych ciekawostek praktycznych, jak zdobyć pożywienie  a dla chętnych noc w hamaku w Puszczy Piskiej

– SPŁYW KAJAKOWY rzeką Krutynią jeśli pogoda dopisze

– ZIOŁA I INNE DZIKIE ROŚLINY JADALNE

 

TERMIN: 01.08.2019 – 08.08.2019 od niedzieli do niedzieli.  Możliwy jest inny termin.

KOSZT: Jeśli zbierze się 7-8 uczestników to opłata od 1 osoby za czarter jachtu i wszystkie zajęcia 685zł/ tydzień + składka tzw kasa jachtowa  200-450zł/tydzień t.j. składka na jedzenie, opłaty portowe + ewentualny wynajem sali do jogi, opłata za ewentualny spływ kajakowy. Każdy oddzielnie płaci w porcie za WC ~2zł, natryski 5-10zł.     Ta w/w składka burtowa 200-450zł jest uzależniona od wymagań i „rozrzutności” załogi np od tego czy gotujemy posiłki sami na jachcie czy żywimy się w barach/restauracjach portowych. (składkę zbiera wybrana przez uczestników osoba). Rozliczenie  składek w ostatni dzień rejsu. Menu / wybór prowiantu ustalamy wspólnie.

W tej formie rozliczenia kosztów (gdzie odzielnie jest kwota za jacht i zajęcia 685zl i oddzielnie za np posiłki) prowadzący zajęcia/skiper zwolniony jest z opłat za wyżywienie, opłaty portowe, dojazd itp. (jest na utrzymaniu uczestników/ załogi)

KONTAKT  Dolnośląska Szkoła Jogi – Ireneusz Rychliński tel. 609 41 38 38, email joga.szkola@gmail.com    www.jogadolnyslask.pl lub facebook:kliknij tutaj.  Zadatek 300 zł reszta na miejscu. Możliwe uczestnictwo osób niećwiczących np. partnerów. Możliwa faktura bezwatowa. Proszę zgłosić chęć otrzymania faktury przed przyjazdem.

DOJAZD we własnym zakresie, jest możliwość dojazdu wspólnie np autem/autami: składka na paliwo + 15% amortyzacja auta + ewentualnie koszt parkingu.

Zależnie od ilości osób do wyboru będą jachty: Tes 32, Antila 26,  Antila 27, Laguna 730  lub inne podobnej klasy.  Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku, zarówno tych którzy chcieliby spróbować praktyki jogi jak i już ćwiczących na niezwykłą przygodę z jogą pod żaglami. Dla chętnych codzienna praktyka jogi w niezwykle pięknych zatokach w Rezerwacie Puszczy Piskiej kliknij tutaj . W puszczy piskiej jest bardzo mało turystów i sprzętu pływającego z uwagi na to, ze jest tam zakaz używania silników spalinowych, więc ciszę mamy zapewnioną, tym bardziej jeśli będziemy tam przed sezonem letnim lub po 🙂   Na życzenie uczestników MOŻEMY ZMIENIĆ PLANY I TRASĘ Przykładowe zdjęcia jachtów:

IMG_20150702_130612 (640x480) IMG_20150702_130659 (640x480) hdr

Spływ kajakowy rzeką Krutynią lub po jeziorach Mazurskich

Możliwe, że przypłyniemy do jednego z miejsc na skraju Puszczy Piskiej w którym spotkać można na brzegu dzikie Koniki Polskie Tarpany kliknij tutaj  oraz  kliknij tutaj

A może przycumujemy do pomostu i zwiedzimy Muzeum w Leśniczówce Pranie kliknij tutaj

Dodatkowo dla chętnych: bedziemy uczyć się rozpoznawać, zbierać i przyrządzać niektóre dzikie rośliny jadalne oraz nauka sztuki przetrwania w dziczy, np.  rozpalania ogniska bez zapałek i papieru, wykorzystując np krzesiwo i to co znajdziesz w lesie a może poznasz jeszcze starszą archaiczną sztukę rozpalania ognia poprzez pocieranie drewna lub z użyciem łuku ogniowego. Będzie też możliwość sprawdzenia siebie i noclegu w lesie pod gołym niebem w hamaku.

Zajęcia jogi będą dobrane w taki sposób, aby każdy uczestnik ( niezależnie od wieku i zaawansowania) mógł je wygodnie i łatwo wykonać. A dla chętnych osób zorganizujemy zajęcia dynamiczne z gwarancją, że je poczują 🙂
Bardzo dobrym uzupełnieniem praktyki jogi będzie lekkostrawne jedzenie wegetariańskie lub vegańskie.

Czas codziennej żeglugi dostosujemy do życzeń uczestników, będzie czas na jogę, leniuchowanie w hamakach, na wieczorne rozmowy przy ognisku, zwiedzanie, naukę nowych umiejętności, kąpiele w jeziorze, opalanie się jeśli słońce dopisze 🙂

Przykładowe zdjęcia z zajęć:

 

 

bakasana.pl

IMG_3652 jezioro i łabądź IMG_3650 IMG_3659
20150710_152451 20140906_163039 2-metro-atlanta-paddling 20140906_162612 20140906_163028

Cena zawiera:

-Zakwaterowanie/nocleg na jachcie np Tes 32 (1-3 oddzielnych dwuosobowych kabin) lub Antila 27, Laguna730kliknij tutaj  kliknij tutaj., Antila 26, lub podobnej klasy.

-Zajęcia jogi, żeglowanie, oraz inne zajęcia około 4-8 godz. dziennie, zależnie od pogody, prowadzący: Ireneusz Rychliński info: kliknij tutaj.

– posiłki wegetariańskie lub inne jeśli zajdzie taka potrzeba.

posiłki wersja nr 1 – śniadania i kolacje przygotowujemy wspólnie na jachcie a część obiadów spożywamy w portach ale wtedy pływamy tylko blisko portów i nie ma możliwości zwiedzania dalszych okolic Puszczy Piskiej.

posiłki wersja nr 2 (tą wersje proponuję)Żeby nie spływać codziennie do portów to posiłki przygotowujemy wspólnie, większość przygotowujemy wspólnie (ale bez przymusu)

-1 dniowy spływ kajakowy rzeką Krutynią kliknij tutaj    oraz   kliknij tutaj.

-Zwiedzanie  Muzeum Gałczyńskiego – Leśniczówka Pranie kliknij tutaj

-Szkolenie:  podstawy surwiwalu – sztuki przetrwania (dla chętnych) np rozpalanie ognia krzesiwem lub inny bardziej archaiczny sposób, pozyskiwanie jedzenia z dzikich roślin itp a dla chętnych noc w hamakach w dzikiej Puszczy Piskiej

-Opieka starszego ratownika wodnego WOPR uprawnienia: (leg43/WB/83) podczas kąpieli oraz całego rejsu. Opiekun/prowadzący posiada też uprawnienia żeglarskie (patent1293/04/WB) oraz motorowodne (Patent 20990).

-Wieczorne ogniska

-Poznasz i nauczysz się rozpoznawać, zbierać i przyrządzać niektóre dzikie rośliny jadalne i świeże zioła.

     

cena nie zawiera opłat za:

parking auta w ośrodku, natryski w portach. WC w portach jest czasem płatne~2zł. a natryski 5-10zł

Ładowanie telefonów na jachcie bez problemu, trzeba mieć tylko  przewód/kabel USB/mocroUSB do ładowania. Opłata za prąd 230Vw porcie jeśli ktoś życzy sobie podłączyć jakieś urządzenie na 230V np suszarka do włosów ~1zł/godz lub 10-15zł za dobę.

Końcowe porządki na jachcie – albo klar robimy wspólnie albo składka na ten cel około 70-150zł to po 15-25zł /osobę – zależnie od wielkości jachtu i od stanu jego zabrudzenia

                   Dodatkowe informacje

Żeglowanie to przyjemność i obowiązki

Każdego dnia przed wypłynięciem wspólnie robimy „klar” na jachcie – tzn porządki wewnątrz i na zewnątrz jachtu.

Posiłki: albo przygotowujemy je wspólnie na jachcie z wcześniej zakupionych wspólnie produktów lub część obiadów zjemy w porcie lub zamówimy katering (w zależności od miejsca w którym będziemy- lecz wtedy będzie drożej.

Po jachcie chodzimy w czystym miękkim obuwiu najlepiej z jasną podeszwą, która nie zostawia śladów na pokładach.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca na jachcie rzeczy najlepiej mieć spakowane w worek żeglarski, miękki plecak bez stelaża lub inną miękką torbę bez usztywnień.

Ładowanie telefonów: na jachcie są gniazda z wejściem tzw na zapalniczkę tak jak w aucie lub/oraz gniazdo USB –  na niektórych jachtach są panele słoneczne

Zakończenie rejsu: wspólny obiad około godz.13. Jacht zdajemy w niedzielę do godz. 12, lub jeśli wspólnie porządkujemy jacht to zdajemy go później

łabadki 1 b kormorany za burtą za burtą 1 zachód mazury ognisko mazury

Co co zabrać na wyjazd

– koje (miejsca do spania) na kojach są materace gąbkowe ale trzeba wziąć coś do przykrycia się np: śpiwór/kołdra lub koc + ewentualnie poduszka ewentualnie pościel.
– kurtka i spodnie przeciwwiatrowa ewentualnie przeciwdeszczowa  oraz jakaś bluza z polaru, ewentualnie czapka z daszkiem przeciwsłonecznym, okulary p/słoneczne, resztę odzieży, kosmetyki itp w/g własnych upodobań.
– obuwie z miękką jasną podeszwą do poruszania się po jachcie, prawie każdy rodzaj obuwia jest dobry – te obuwie będzie służyło tylko na jachcie przy wychodzeniu na ląd z zmieniamy obuwie, dlatego warto wziąć ze sobą jakieś klapki.

– JOGA wygodną odzież do zajęć jogi, jeśli chcesz w nich uczestniczyć+ mata do jogi i pasek. (zwykła karimata piankowa do ćwiczeń aerobiku/fitnes nie nadaje się zbytnio do jogi) Jeśli nie masz  maty czy paska do jogi  – napisz.–                -ŻEGLOWANIE jeśli chcesz czynnie uczestniczyć w żeglowaniu to warto zorganizować jakieś rękawiczki do szotów ( linek/sznurków 😉  ( np rękawiczki żeglarskie, rowerowe lub jakiekolwiek inne dla ochrony delikatnych dłoni przed przetarciami od lin) może przydać się też czapka z daszkiem i okulary p/słoneczne.
– latarkę zwykła lub lepiej czołówka przydatna np podczas noclegów poza portami..

-zatyczki/koreczki do uszu (jakby ktoś chrapał)

– ręcznik mały i duży najlepiej cienki bo szybko schnie

Ahoj! Namaste

       
Opublikuj na