Wczasy z jogą na Mazurach. Joga pod żaglami 2018 + spływ kajakowy rzeką Krutynią. Zioła. i inne ciekawostki

 1. Zapraszamy na 7 dniowe wczasy – rejsy z jogą. Rejsy między innymi na jechcie Tes 32, Antila 26,  Antila 27, Laguna 730, Sasanka 660  lub podobnej klasy – wielkość jednostki uzależniona od ilości uczestników. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku, zarówno tych którzy chcieliby spróbować praktyki jogi jak i już ćwiczących na niezwykłą przygodę z jogą pod żaglami. Dla chętnych codzienna praktyka jogi – powitań słońca, medytacja, pranajamy (ćwiczeń koncentracyjno-oddechowych), w niezwykle pięknych zatokach w Rezerwacie Puszczy Piskiej kliknij tutaj  w otoczeniu rozkwitającej (dotyczy czerwca) o tej porze roku natury. W puszczy piskiej jest bardzo mało turystów i sprzętu pływającego z uwagi na to, ze jest tam zakaz używania silników spalinowych, więc ciszę mamy zapewnioną, tym bardziej jeśli będziemy tam przed sezonem letnim 🙂   Na życzenie uczestników MOŻEMY ZMIENIĆ PLANY I TRASĘ Przykładowe zdjęcia jachtów:
  IMG_20150702_130612 (640x480) IMG_20150702_130659 (640x480) hdr

  Połączymy przywrócenie sił witalnych dzięki ćwiczeniom (przedpołudniowe zajęcia na brzegu lub pomoście) z wypoczynkiem na urokliwych wodach Mazurskich czystych jezior w sercu Puszczy Piskiej. Poczujemy niezwykłą atmosferę spotykanych miejsc np. podczas spływu kajakowego rzeką Krutynią lub po jeziorach Mazurskich kliknij tutaj    oraz     kliknij tutaj.

  Możliwe, że przypłyniemy do jednego z miejsc na skraju Puszczy Piskiej w którym spotkać można na brzegu dzikie Koniki Polskie Tarpany kliknij tutaj  oraz  kliknij tutaj

  Podczas rejsu przycumujemy do pomostu (i zwiedzimy) Muzeum w Leśniczówce Pranie kliknij tutaj

  Dodatkowo dla chętnych: bedziemy uczyć się rozpoznawać, zbierać i przyrządzać niektóre dzikie rośliny jadalne oraz a dla chętnych nauka sztuki przetrwania w dziczy, np.  rozpalania ogniska bez zapałek i papieru, wykorzystując np krzesiwo i to co znajdziesz w lesie a może poznasz jeszcze starszą archaiczną sztukę rozpalania ognia poprzez pocieranie drewna lub z użyciem łuku ogniowego. Będzie też możliwość sprawdzenia siebie i noclegu w lesie pod gołym niebem w hamaku.

  Zajęcia jogi będą dobrane w taki sposób, aby każdy uczestnik ( niezależnie od wieku i zaawansowania) mógł je wygodnie i łatwo wykonać. A dla chętnych osób zorganizujemy zajęcia dynamiczne z gwarancją, że je poczują 🙂
  Bardzo dobrym uzupełnieniem praktyki jogi będzie lekkostrawne jedzenie wegetariańskie lub vegańskie.

  Czas codziennej żeglugi dostosujemy do życzeń uczestników będzie czas na jogę, leniuchowanie w hamakach, czytanie (biblioteczka jachtowa – książki o jodze, psychologi, ziołach, surwiwalu i inne tematy z dziedziny rozwoju), będzie czas i miejsce na wieczorne rozmowy przy ognisku, zwiedzanie, naukę nowych umiejętności, kąpiele w jeziorze, opalanie się.

  Przykładowe zdjęcia z zajęć:

  bakasana.pl

  IMG_3652 jezioro i łabądź IMG_3650 IMG_3659

  Ceny i terminy:

   

  14.07 do 04.08 – cena 1270-1370 Segmenty tygodniowe od weekendu do weekendu. cena uzależniona od ilości uczestników i typu i wielkości jachtu

  25.08-01.09 –   cena 1170-1270zł  cena zależna od ilości uczestników i tupu jachtu

 2. 01.09-15.09 –   cena 970-1170zł cena zależna od ilości uczestników i tupu jachtu. Z uwagi na konieczność rezerwacji jachtu, prosimy o jak najwcześniejszą informację o chęci skorzystania z rejsu. Kontakt i informacje: Dolnośląska Szkoła Jogi – Ireneusz Rychliński tel. 609 41 38 38, email joga.szkola@gmail.com    www.jogadolnyslask.pl lub facebook:kliknij tutaj.Zadatek 250 zł reszta na miejscu.Możliwe uczestnictwo osób niećwiczących np. partnerów. Możliwy rachunek/faktura bezwatowa.
 3. Wczasy/rejsy odbędą się tylko wtedy jeśli będzie pełna załogą na dany jacht
  20150710_152451 20140906_163039 2-metro-atlanta-paddling 20140906_162612 20140906_163028

  Cena zawiera:

  -Zakwaterowanie/nocleg na jachcie Tes 32 (kilka oddzielnych dwuosobowych kabin) lub Antila 27, Laguna730kliknij tutaj  kliknij tutaj., Antila 26, lub podobnej klasy.

  -Zajęcia jogi, żeglowanie, oraz inne zajęcia około 4-6 godz. dziennie , prowadzący Ireneusz Rychliński info: kliknij tutaj.

  Zajęcia jogi (asany, pranajama, medytacje) w tym joga twarzy, joga oczu  kliknij tutaj    np. przedpołudniowa praktyka w urokliwych zatoczkach Puszczy Piskiej kliknij tutaj ,  popołudniowa/wieczorna joga np. na pomostach w cichych portach kliknij tutaj  oraz medytacje o zachodzie słońca na łonie natury – na brzegu jeziora   (w razie niesprzyjającej aury będziemy praktykować  pod zadaszeniem lub w sali)

  – posiłki wegetariańskie i vegańskie + owoce, zioła i świeżo wyciskane na miejscu soki z warzyw, owoców i ziół.

  posiłki wersja nr 1 – śniadania i kolacje przygotowujemy wspólnie na jachcie a większość obiadów spożywamy w portach ale wtedy pływamy blisko portów i nie ma możliwości zwiedzania dalszych okolic Puszczy Piskiej.

  posiłki wersja nr 2 – Żeby nie spływać codziennie do portów na obiady to śniadania, kolacje, zioła i soki przygotowujemy wspólnie, większość obiadów też przygotowujemy wspólnie (ale bez przymusu)

  -1 dniowy spływ kajakowy rzeką Krutynią kliknij tutaj    oraz   kliknij tutaj.

  -Zwiedzanie  Muzeum Gałczyńskiego – Leśniczówka Pranie kliknij tutaj

  -Szkolenie:  podstawy surwiwalu – sztuki przetrwania (dla chętnych) np rozpalanie ognia krzesiwem lub inny bardziej archaiczny sposób, pozyskiwanie jedzenia z dzikich roślin itp a dla chętnych noc w hamakach w dzikiej Puszczy Piskiej

  -Biblioteczka jachtowa – będzie można pożyczyć około kilkudziesięciu książek z zakresu: jogi, zdrowia, zielarstwa, surwiwalu i żeglarstwa i z dziedziny samorozwoju.

  -Opieka starszego ratownika wodnego WOPR (leg43/WB/83) podczas kąpieli oraz całego rejsu. Opiekun posiada też uprawnienia żeglarskie (patent1293/04/WB) oraz motorowodne (Patent 20990).

  -Wieczorne ogniska

  -Opłaty portowe za jacht (cumowanie, woda)

  -Ubezpieczenie NW  osób uczestników i ich rzeczy.

  -Poznasz i nauczysz się rozpoznać, zbierać i przyrządzać niektóre dzikie rośliny jadalne i świeże zioła.

  cena nie zawiera opłat za:

  parking auta w ośrodku 9zł/ dobę, lub bezpłatnie na miejskim parkingu, natryski w portach 5-8zł, WC w portach-czasem bezpłatne a czasem 1-2zł zł.zależnie od portu.

  Opłata za prąd 230Vw porcie jeśli ktoś życzy sobie podłączyć jakieś urządzenie na 230V np suszarka do włosów 1zł/godz lub 10-15zł za dobę.

  Dojazd we własnym zakresie. Dojazd np. koleją np: Wrocław, Koszalin, Ruciane Nida, możliwe, że znajdzie się wolne miejsce w aucie innych uczestników., Gdy będziesz na miejscu możemy wyjechać po Ciebie na stację PKP lub PKS.

  Końcowe porządki na jachcie – albo klar robimy wspólnie albo składka na ten cel około 70-150zł to po 15-25zł /osobę – zależnie od wielkości jachtu.

  Jeśli nie posiadasz maty, paska, koca do jogi – możemy przywieść dla Ciebie, opłata za cały rejs mata 10zł, koc 10zł, pasek 5zł.

   

  Dodatkowe informacje

  Żeglowanie to przyjemność i obowiązki

  Każdego dnia przed wypłynięciem wspólnie robimy „klar” na jachcie – porządki wewnątrz i na zewnątrz jachtu.

  Posiłki: śniadania, kolacje, zioła i soki oraz 1 lub dwa obiady przygotowujemy wspólnie (ale bez przymusu) część obiadów zjemy w porcie lub poprzez katering (w zależności od miejsca w którym będziemy)

  Po jachcie chodzimy w czystym miękkim obuwiu najlepiej z jasną podeszwą, która nie zostawia śladów na pokładach.

  Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca na jachcie rzeczy najlepiej mieć spakowane w worek żeglarski, plecak bez stelaża lub inna torbę bez usztywnień.

  Ładowanie telefonów na jachcie bez problemów – są gniazda z wejściem tzw na zapalniczkę tak jak w aucie oraz gniazdo USB –  na niektórych jachtach są panele słoneczne i przy standardowym wykorzystaniu energii z akumulatora wystarczają one na rejs nawet kilku tygodni bez dodatkowego ładowania akumulatorów z sieci 230V. Pełne wyposażenie jachtu  kliknij tutaj

  Początek rejsu w sobotę w godz. 14-16  przystań Ośrodka PTTK  Ruciane Nida kliknij tutaj ,

  Zakończenie rejsu  wspólnym obiadem około godz.13. Jacht zdajemy w sobotę do godz. 12, lub do godz. 14 jeśli wspólnie porządkujemy jacht.  Jeśli nie chcemy uczestniczyć w końcowych porządkach, wtedy uczestnicy (w zależności od ilości osób na pokładzie) składają się 70-150zł to jest po 15-25 zł. od osoby na ten cel.

  łabadki 1 b kormorany za burtą za burtą 1 zachód mazury ognisko mazury

  Co co zabrać na wyjazd

  – koje (miejsca do spania) mają materace ale trzeba wziąć coś do przykrycia się np: śpiwór/kołdra lub koc + ewentualnie poduszka i pościel
  – przeciwwiatrowa ewentualnie przeciwdeszczowa kurtka i spodnie oraz jakaś bluza z polaru, ewentualnie czapka z daszkiem przeciwsłonecznym
  – obuwie z miękką jasną podeszwą do poruszania się po jachcie, prawie każdy rodzaj obuwia jest dobry – te obuwie będzie służyło tylko na jachcie przy wychodzeniu na ląd z zmieniamy obuwie, dlatego warto wziąć ze sobą jakieś klapki.

  – wygodną ciepłą oraz lekką odzież do zajęć
  – jeśli chcesz uczestniczyć w żeglowaniu zorganizuj rękawiczki do szotów (rękawiczki żeglarskie, rowerowe lub jakiekolwiek inne dla ochrony delikatnych dłoni przed przetarciami od lin)
  – latarkę przydatna np podczas noclegów poza portami
  – matę i pasek do jogi (zwykła karimata piankowa do ćwiczeń aerobiku/fitnes nie nadaje się)
  – przydać się może koc do jogi  (twardy)

  Jeśli czegoś nie masz, np śpiwora, koca, maty czy paska do jogi itp – napisz a postaramy się zorganizować dla Ciebie

  Ahoj!

  20150703_212028 20150703_212005(0)