Menu Zamknij

Gimnastyka Słowiańska dla kobiet. Viniyoga. Masaże. Terapie naturalne

Opublikuj na

Gimnastyka Słowiańska i Viniyoga

TERMINY zajęć: w Świdnicy wtorki godz 17.45-20.00.   w innych miejscowościach proszę dzwonić    KONTAKT tel 570 972 184

Gimnastyka Słowiańska to zestaw 27 ćwiczeń dedykowanych wyłącznie kobietom, ukierunkowanych na kontakt z ciałem i jego odczuwanie. Dotarły one do Polski niespełna kilka lat temu z Białorusi, gdzie wiedza i praktyka przekazywane były przez kobiety z pokolenia na pokolenie, jako sposób na utrzymanie ciała i ducha w harmonii, zdrowiu i pełni sił witalnych. Podczas ćwiczeń wzmacniamy, rozciągamy i rozluźniamy całe ciało. Staje się ono sprężyste, pełne wdzięku i siły. Otwieramy i uwalniamy je od napięć, poszerzamy zakres ruchów szczególnie w obszarze bioder, miednicy, barków, szyi…

Uelastycznia się i masuje kręgosłup; wzmacniają i aktywizują mięśnie i stawy, również mięśnie głębokie; otwiera klatka piersiowa; aktywizuje i normalizuje praca gruczołów wydzielania wewnętrznego; dochodzi do  redukcjii stresu, wzmacnia się odporność; oczyszczają naczynia limfatyczne; masują i dotleniają organy wewnętrzne; harmonizują procesy przemiany materii. Regularna praktyka pozwala zadbać o piękną formę piersi oraz ich zdrowostan, wspiera w czasie menopauzy, napięciu przedmiesiączkowym, niepłodności, przygotowuje do porodu i pomaga ciału łagodnie wrocić do formy w okresie połogu. Poprawia się kondycja skóry, włosów i paznokci .

Poprzez świadome połączenie ruchu z oddechem, wysiłku i rozluźnienia, wzmacniamy stabilność, równowagę i uważność.

Praktyka Gimnastyki Słowiańskiej poprowadzi Cię do Twojego ciała, jego mądrości, potrzeb i wpisanych weń emocji. Miękko osadzona w swojej cielesności odnajdziesz swą wewnętrzną moc, umiejętność rozróżnienia co jest dla Ciebie dobre a co złe – co jest lekarstwem, a co trucizną. Połączenie z ciałem to obycie z materią, działanie, tworzenie i odpuszczenie, to akceptacja siebie nie tylko w aspekcie atrakcyjności fizycznej, ale siebie jako całości. To również pewność siebie, prawdziwość, jasność umysłu i intencji, poznanie własnych prawd i odpowiedzi… Odnalezienie poczucia bezpieczeństwa w sobie, stworzenie solidnej podstawy pozwalającej dokańczać dzieła, do której zawsze można się odwołać…

Miejscem, w którym rezyduje moc kobiety, jej drugim sercem i umysłem jest macica i to ona właśnie jest centrum, na którym skupia się praktyka Słowiańskiej Gimnastyki dla Kobiet w Tradycji Białoruskiej.

Podczas ćwiczenia poszczególnych pozycji i gestów wykonujemy również delikatny automasaż, który działa bezpośrednio na organy wewnętrzne i gruczoły dokrewne: tarczycę, grasicę, nadnercza. Zmienia się postawa ciała, stajemy się pewniejsze siebie.

Gimnastyka słowiańska przeznaczona jest wyłącznie dla kobiet. Każda pani na warsztatach otrzymuje indywidualny zestaw 7 ćwiczeń, zgodny z jej predyspozycjami, psychiką, wyliczony na podstawie daty, godziny i miejsca urodzenia, co czyni praktykę bardzo osobistą.

Oficlalna strona Gimnastyki Słowiańskiej: www.gimnastykaslowian

https://www.joga.swidnica.pl/gimnastyka-slowianska 

 

 

 

 

Opublikuj na