Menu Zamknij

Koncert gongów i mis tybetańskich – Monika i Tomasz – Niedziela 20.IX.2020. godz. 19.00

Opublikuj na

Tam, gdzie łączą się dźwięki alfa pierwotne i omega kosmiczne znajduje się przestrzeń wypełniona tonem gongu. To wibrujące miejsce, w którym wszechobecne fale tonów łączą się i kołyszą jak fale oceanu. Gong wprowadza słuchacza w stan świadomej dematerializacji, w której nie odczuwa on upływu czasu. Stan ten jest określany jako głęboko uzdrawiająca kąpiel w Gongu.

TERMIN:  Niedziela 20.IX.2020. godz. 19.00

MIEJSCE: Dolnośląska Szkoła Jogi, III p. ul. Of Oświęcimskich 15, 58 Świdnica.

CENA: 25 zł

Obowiązkowe zapisy : 609 413 838  lub    jogaszkola@gmail.com

Dezynfekujemy salę ozonem – ozonator wysokiej wydajności, więcej info oraz film na stronie głównej.

Gong- jest to instrument muzyczny, z grupy idiofonów płytowych, uderzanych.Przybył do średniowiecznej Europy z Azji, powstały 6 tys.lat temu – wspomaga proces zdrowienia organizmu, symbolicznych ,,ponownych narodzin“, pozwala świadomości pozbyć się napięć.


Gongi były używane przez starożytnych terapeutów w celu uzdrawiania egzystencjalnych lęków ludzi, poprzez użycie podtrzymywanych, pulsujących dźwięków.
W obecnych czasach gongi są używane w wielu płaszczyznach pomocy, szczególnie dotyczących pomocy w akceptacji emocjonalnej, wypartych doświadczeń.
Uzdrawianie dźwiękiem w XXI w., ukazuje się obecne naszym oczom z całą swa siłą. Codziennie słyszymy o zmianach w nauce i metodach uzdrawiania. Historycznie gongu używano do odpędzania strachu przed śmiercią, zwiększenia mocy intuicji człowieka i odmładzania komórek ciała. Starożytni mistycy uważali, ze poprzez pierwotne brzmienie gongu można przekazywać ludziom uniwersalną energię życiową.
Gong wytwarza najsilniej rezonujące dźwięki spośród znanych instrumentów. Kiedy wibruje, muzyczne pogłosy można odczuć w każdej komórce ciała. Wytwarza on przetaczające się długie fale, powoli wybrzmiewających dźwięków, zwanych holistycznymi, które zagęszczają otaczające powietrze, nakładając się na siebie. Na skutek tego tworzą pełnię kompletnego brzmienia. Końcowym efektem jest obejmujące wszystko pole dźwiękowe, nazywane „otoczką dźwiękową“, które zostaje całkowicie wypełnione rezonansem.
Termin ,,holizm“ można zastosować do dowolnego instrumentu muzycznego, który wydając podstawowe i harmoniczne dźwięki, drga każdą cząsteczka swojej istoty. Ten rodzaj źródła dźwięku jest z terminologii muzycznej nazywany- idiofonem. Jako istoty ludzkie w pełni zdrowia także jesteśmy idiofonami, tak jak całkowicie rezonujący gong. Zdrowe i holistyczne dźwięki naszego ciała, emocji, umysłu i ducha, podejmują wspólny wysiłek, by zapewnić nam szczęśliwe i obfite życie. Kiedy wchodzimy w rezonans absolutny, zauważamy nie tylko, że komórki reprodukcyjne funkcjonują optymalnie, lecz także, że – nasz mózg jako całość – pracuje w całkowitym rezonansie, z mocą intuicji, co pozwala odczuć szczęście wewnętrznego spokoju.

Doświadcz brzmienia wspaniałego, tonalnego drzewa życia, które wspomaga:
– relaksację,
– cierpliwość,
– świadomość samego siebie,
– harmonię i współczucie,
– pewność siebie,
– obfitość i zaufanie,
– regeneracje wewnętrznego Ja,
– zrozumienie,
– spontaniczność,
– uzdolnienia.

Aby najlepiej doświadczyć ,,Kąpieli w gongu“ należy położyć się na macie, mając na sobie wygodny strój, nie krępujący ruchów. Warto również zaopatrzyć się w dodatkowe odkrycie dla zwiększenia komfortu.

Prowadzący: Monika Stokłosa i Tomasz Nikiel

Opublikuj na