Menu Zamknij

————archiwum———— joga oczu i mandala duszy Warsztaty w Świdnicy. sobota 15.02.2014.

Opublikuj na

Jak w naturalny sposób poprawić wzrok – wykorzystując jogę i metedę znanego okulisty (wykładowcy na uniwerystecie w Nowym Jorku) dr. Batesa, który bazował na praktykach jogicznych..

oko4

Nauczysz się tego czego ja sam nauczyłem 

się  i stosowałem ok 8 lat temu, 

z bardzo dobrym   skutkiem.

 

Wasztaty dla osób początkujących i zaawansowanych.

Możliwość skorzystania z części warsztatów.

Termin:   sobota 15  luty  2014     początek  godz 08.45  zakończenie ok. godz  19.45.

Miejsce: Dolnoslaska Szkoła Jogi W Świdnicy ul Of. Oświecimskich 15.   II pietro.

Cena:   100 zł przy rezerwacji do 10.02. 2014 

(w związku z dośc późnym wystawieniem tej wiadomości na naszą stronę przedłozony zostaje termin  rezerwacji z 05 lutego na 10 luty –  a wiec:

rezerwacja do 10.02.2014 – koszt warsztatów 100 zł

rezerwacja po 10.02.2014 – koszt warsztatów 110 zł.

cena zawiera:

joga – ok 4-6 godzin zajęć klasycznej jogi – asany, pranajama – medytacje oraz joga oczu  – praktyka i teoria pozwalająca w naturalny sposób poprawić wzrok.  Wykorzystamy metodę znanego okulisty dr. Bates’a, który pomógł około 5 tysiącom osób poprawić wzrok poprzez wykonywanie ćwiczeń – bazując na praktyce jogicznej. Uczestnicy dostaną materiały, pomoce, do dalszych ćwiczeń w domu.

kurs świecowania uszu / joga oczu  – (kurs świecowania odbedzie sie jesli zdązymy z całym programem jogi oczu) – Kurs świecowania potrwa ok 1,5 godz – specjalne naturalne świece Hopi oraz dodatki do nauki świecowania zapewnia organizator  (jest to naturalna terapia podobna do konchowania uszu)

koncert mis kryształowych i śpiewu intuicujnego – ok 1 godz – więcej na temat dźwięków mis kryształowuch jest poniżej – wystąpi Camila Vatral.

malowanie intuicyjne mandali – warsztat Camilą Vatral – ok 2 godz – materiały dla uczestników zapewnia organizator

bufet herbaciano kawowy, woda mineralna, ciastka

______________________________________________________________________________________

WSTĘPNY PLAN ZAJĘĆ

08.45 – 09.00  Przywitanie i przygotowanie miejsca praktyki

09.00 – 11.00  JOGA:  asany, pranajama-medytacje, joga oczu –  Ireneusz Rychlinski

11.30 – 12.30  Kurs świecowania uszu – Elżbieta sikorska  Klimczak

13.00 – 14.00  Koncert mis kryształowych i śpiewu intuicyjnego  Camila Vatral

14.00 – 15.00  Przerwa na obiad

15.00 – 17.00 Warsztat intuicyjnego malowania mandali Camila Vatral

17.30 – 19.30 JOGA: asany, pranajama-medytacje, joga oczu  Ireneusz Rychlinski

około   19.45  Zakończenie warsztatów

Zastrzegamy sobie mozliwość zmainy planu.

________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________

JOGA OCZU

09.00 – 11.00  JOGA:  asany, pranajama-medytacje, joga oczu

17.30 – 19.30 JOGA:  asany, pranajama-medytacje, joga oczu

oko7

 

schemat_oka1

______________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________

 

11.30 – 12.30  Kurs świecowania uszu

Świecowanie uszu3  ucho - budowa ucha2 images 5

Informator › Jak zrobić › Zdrowie i uroda
4 lis 2013. 13:22

http://informator.zumi.pl/jak-zrobic/co-to-jest-swiecowanie-uszu/wxg91#

6e2c1c4068d27af7522748c2b9dd9f2e
Co to jest świecowanie uszu?

Chcesz oczyścić uszy w sposób naturalny? A może chcesz pozbyć się szumów usznych? Świecowanie uszu może okazać się zabiegiem dla Ciebie. Dowiedz się, na czym to polega.

Tradycja starożytna, czyli świecowanie uszu

Świecowanie (konchowanie) uszuzumi to zabieg praktykowany już w czasach sta­rożytnych. Wykonywali go Egipcjanie, Chińczycy, Tybetańczycy, a nawet Azteko­wie i Majowie. Obecnie taka kuracja przeprowadzana jest przez Hopi i Cherokce – amerykańskich Indian.

Na czym to polega?

W najprostszym ujęciu, świecowanie uszu polega na zapaleniu specjalnej świecy i umieszczeniu jej w przewodzie słuchowym. Dzięki wytworzeniu podciśnienia moż­liwa jest regulacja ciśnienia zatok. W kanale świecy krąży ciśnienie, które do wnę­trza dostarcza jednocześnie stężoną parę obfitującą w ziołowe olejki eteryczne. W efekcie tego możliwe jest usuwanie wszelkich zanieczyszczeń oraz leczenie podraż­nionych stref.

Ponadto, dostarczane ciepło pozwala na stymulowanie obwodowego ciśnienia krwi. W rezultacie dochodzi do wzmocnienia układu odpornościowego danego miejsca, oraz zwiększenia częstości krążenia limfy.

Żeby móc odczuć rezultaty świecowania, koniecznością jest wykonywanie zabiegu w określonych częstotliwościach. Zaleca się przeprowadzenie serię trzech seansów – najlepiej co drugi dzień. Dzięki temu wszystkie aktywne substancje zostaną wchłonięte i będą mogły wykazać swoje lecznicze działanie. W większości przypad­ków ilość zabiegów świecowania dobierana jest jednak indywidualne i zależy od potrzeb konkretnego pacjenta.

Kto może poddać się zabiegowi?

Właściwie nie ma żadnych większych przeciwwskazań, jeśli chodzi o świecowanie uszu. Przeprowadzania zabiegu nie poleca się jednak tym osobom, które cierpią z powodu urazów głowy, chorują zakaźnie, są uczulone na produkty pszczele.

Świecowanie ucha umożliwia delikatne oczyszczenie kanału słuchowego z wosko­winy, eliminuje błędnikowe zaburzenia równowagi, uwalnia od szumów usznych. Ponadto możne być stosowane w przypadku pacjentów wykazujących nadmierną pobudliwość nerwową, zaburzenia ostrości słuchu, borykających się z bezsenno­ścią.
Źródło: zumi

______________________________________________________________________________________  ______________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________

13.00 – 14.00  Wspaniały koncert mis kryształowych

i śpiewu intuicyjnego

SONY DSC

_____________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________

15.00 – 17.00

Warsztat intuicyjnego malowania mandali

MANDALA DUSZY

Mandalą może być każdy okrąg, wykreowany z dowolnego materiału. Zawarte w nim barwy, kolory, formy, ich układ i wzajemne relacje odzwierciedlają psychiczny stan ich autora. Mandale były stosowane w starożytności, zapisywano w nich informacje, wiele z nich przetrwało do dnia dzisiejszego.  Praca z mandalą pozwala na dotarcie w głąb siebie, na odkrycie archetypowych symboli zakorzenionych w naszej pamięci komórkowej. Jest to wspaniałe narzędzie do kreacji,  i przejawiania samego siebie. Komponowanie mandal, któremu towarzyszy wyciszenie umysłu, jest rodzajem kontemplacji, spotkaniem ze swoim wyższym Ja.

Mandala duszy to praca z naszym wewnętrznym obrazem. Podczas warsztatów zanurzymy się w medytacji aby dotrzeć do źródła nas samych i przelać ten obraz na papier. Mandala sprawi, że poznasz, zgłębisz, doświadczysz i ugruntujesz każdą duchową prawdę oraz dary życiowego i duchowego Bogactwa. Samo uczestnictwo w procesie kreacji Mandali oraz przebywanie w przestrzeni tych energetycznych form, korzystnie wpływa na nas. Przynosi zauważalne i odczuwalne zmiany, poszerza świadomość i inspiruje do wartościowych działań.

mandala duszy

 

______________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________

 

,

 

.

span style=”font-size:16px;”

Opublikuj na