Menu Zamknij

.Zajęcia relaksacyjne

Opublikuj na

Zajęcia relaksacyjne – harmonia ciała, umysłu i emocji

zapraszam wszystkich spragnionych relaksu, zatrzymania w biegu i podtrzymania radości życia oraz zdrowia na zajęcia poświęcone nauce głębokiego relaksu i regeneracji. 

Zajęcia obejmują: 
– pasywne i aktywne ćwiczenia umożliwiające głęboki relaks 
– trening autogenny Schulza i relaksację Jacobsona
– ćwiczenia oddechowe – trening kręgosłupa
– inne wybrane techniki (Kum Nye, Technika Alexandra, itd.)
– pracę z wyobraźnią 

Aby znaleźć „złoty klucz” do równowagi ciała i umysłu potrzebne jest zatrzymanie się w biegu, wyciszenie natłoku myśli, wsłuchanie się w swoje ciało, odkrycie mądrości duszy…

Krótko o wybranych technikach:

RELAKSACJA JACOBSONA zwana inaczej Progresywną Relaksacją Mięśni polega na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu poszczególnych grup mięśni swojego ciała z jednoczesną obserwacją oddechu. Metoda ta przynosi natychmiastowe uczucie relaksu, gdyż rozluźnione świadomie mięśnie powodują odprężenie ciała i uwolnienie umysłu z poczucia stresu.

Jak stwierdził Edmund Jacobson: „Zaniepokojony umysł nie może istnieć w zrelaksowanym ciele”.

Oprócz redukcji objawów lękowych Relaksacja Jacobsona powoduje:

wzmocnienie zaufania do siebie,

zmniejszenie nadciśnienia i poprawę pracy serca, lepszą pracę żołądka i jelit,

wzmocnienie kontroli nad własnym nastrojem,

rozwój wyobraźni i procesów myślenia,

lepszy kontakt z własnym ciałem.

001

TRENING AUTOGENNY SCHULTZA

Trening ten polega na monotonnym, stosunkowo długim powtarzaniu sugestii dotyczących części naszego ciała.

Technika ta składa się z dwóch rodzajów ćwiczeń: odczuwania ciężaru ciała oraz jego ciepła. Ćwiczenie treningu autogennego polega na rozluźnianiu ciała, a następnie na stosowaniu autosugestii w bardzo prostej formie. 

Metoda sprawdziła się w wielu dziedzinach, m.in. w leczeniu nerwic, depresji, lęków, bezsenności, wzmacnia wydajność pracy, zdolność koncentracji i pamięć, a tym samym przyczynia się do lepszego radzenia sobie z życiem. Trening Autogenny Schulza pomaga nie tylko zapanować nas emocjami i trzymać nerwy na wodzy, ale też zapobiec wielu chorobom, które wywołuje stres.

Zajęcia relaksacyjne przywracające równowagę ciała i umysłu to jednogodzinna sesja, podczas której nauczysz się prawidłowo oddychać, zniwelujesz skutki stresu, poznasz mądrość płynącą z Twojego ciała, opanujesz gonitwę myśli wyciszając umysł. Nie szukaj zatem powodów, aby zrobić coś naprawdę wartościowego dla siebie – po prostu zacznij działać!

Podczas zajęć zajmiemy się m.in. treningiem kręgosłupa, ponieważ większość napięć spowodowanych codziennym życiem manifestuje się właśnie w tej części ciała powodując ból i dyskomfort. Jak powszechnie wiadomo kręgosłup powiązany jest z wszystkimi narządami i funkcjami organizmu, dlatego odpowiedni trening uaktywni i rozluźni mięśnie przykręgosłupowe, przywróci funkcje stawów, poprawi ukrwienie regulując aparat naczyniowo-nerwowy a w konsekwencji usprawni pracę całego organizmu niwelując bóle głowy i pleców, zaburzenia snu, zaburzenia przemiany materii , napięcia nerwowe itp.

Zajęcia odbywać się będą od listopada (po zebraniu grupy) – piątek, godz. 19.00 – 20.00

Zapisy na zajęcia telefonicznie lub mailowo: 78 29 4 500 lub piotrowskatrio@poczta.fm

Prowadząca zajęcia: Justyna Piotrowska – więcej informacji w zakładce /Nasza kadra/

003 934981_4662736938928_785447047_n 556045_4595801625587_979819230_n

 

 

Opublikuj na