Menu Zamknij

Łagodny i relaksacyjny koncert gongów, mis tybetańskich oraz innych instrumentów… – Niedziela 10.04.2022 godz 18.00

Opublikuj na

 

Tym razem zapraszamy na łagodny, relaksacyjny koncert…

TERMIN:  niedziela 10.04.2022. godz. 18.00

MIEJSCE: „Magiel” / Dolnośląska Szkoła Jogi,  Świdnica, ul. Of Oświęcimskich 15, IIp.

CENA: 25 zł

PROWADZĄCY: Monika Stokłosa i Tomasz Nykiel

ZAPISY/rezerwacja miejsc : sms/tel 609 413 838  lub    joga.szkola@gmail.com

Dezynfekujemy salę ozonem – ozonator wysokiej wydajności 40gr/h.

 Misy i gongi tybetańskie

Gong- jest to instrument muzyczny, z grupy idiofonów płytowych, uderzanych. Przybył do średniowiecznej Europy z Azji, powstały 6 tys.lat temu – wspomaga proces zdrowienia organizmu, symbolicznych ,,ponownych narodzin“, pozwala świadomości pozbyć się napięć.

Gongi były używane przez starożytnych terapeutów w celu uzdrawiania egzystencjalnych lęków ludzi, poprzez użycie podtrzymywanych, pulsujących dźwięków.
W obecnych czasach gongi są używane w wielu płaszczyznach pomocy, szczególnie dotyczących pomocy w akceptacji emocjonalnej, wypartych doświadczeń.
Uzdrawianie dźwiękiem w XXI w., ukazuje się obecne naszym oczom z całą swa siłą. Codziennie słyszymy o zmianach w nauce i metodach uzdrawiania. Historycznie gongu używano do odpędzania strachu przed śmiercią, zwiększenia mocy intuicji człowieka i odmładzania komórek ciała. Starożytni mistycy uważali, ze poprzez pierwotne brzmienie gongu można przekazywać ludziom uniwersalną energię życiową.
Gong wytwarza najsilniej rezonujące dźwięki spośród znanych instrumentów. Kiedy wibruje, muzyczne pogłosy można odczuć w każdej komórce ciała. Wytwarza on przetaczające się długie fale, powoli wybrzmiewających dźwięków, zwanych holistycznymi, które zagęszczają otaczające powietrze, nakładając się na siebie. Na skutek tego tworzą pełnię kompletnego brzmienia. Końcowym efektem jest obejmujące wszystko pole dźwiękowe, nazywane „otoczką dźwiękową“, które zostaje całkowicie wypełnione rezonansem.
Termin ,,holizm“ można zastosować do dowolnego instrumentu muzycznego, który wydając podstawowe i harmoniczne dźwięki, drga każdą cząsteczka swojej istoty. Ten rodzaj źródła dźwięku jest z terminologii muzycznej nazywany- idiofonem. Jako istoty ludzkie w pełni zdrowia także jesteśmy idiofonami, tak jak całkowicie rezonujący gong. Zdrowe i holistyczne dźwięki naszego ciała, emocji, umysłu i ducha, podejmują wspólny wysiłek, by zapewnić nam szczęśliwe i obfite życie. Kiedy wchodzimy w rezonans absolutny, zauważamy nie tylko, że komórki reprodukcyjne funkcjonują optymalnie, lecz także, że – nasz mózg jako całość – pracuje w całkowitym rezonansie, z mocą intuicji, co pozwala odczuć szczęście wewnętrznego spokoju.

Doświadcz brzmienia wspaniałego, tonalnego drzewa życia, które wspomaga:
– relaksację,
– cierpliwość,
– świadomość samego siebie,
– harmonię i współczucie,
– pewność siebie,
– obfitość i zaufanie,
– regeneracje wewnętrznego Ja,
– zrozumienie,
– spontaniczność,
– uzdolnienia.

Aby najlepiej doświadczyć ,,Kąpieli w gongu“ należy położyć się na macie, mając na sobie wygodny strój, nie krępujący ruchów. Warto również zaopatrzyć się w dodatkowe odkrycie dla zwiększenia komfortu.

 

Opublikuj na