Menu Zamknij

2024r. WAKACJE W GRECJI – czerwiec, lipiec 2024′

Opublikuj na

 

 WAKACJE W GRECJI 🙂 – Rejsy 2024.

Rejsy z jogą  lub rejsy bez jogi, typowo turystyczne, rodzinne lub stażowe.

Możliwy jest też oddzielny rejs z dziećmi.

Nie wymagane doświadczenie żeglarskie.

Będziemy żeglować, bezpiecznie w dzień, blisko wysepek po spokojnym morzy Jońskim,

Witam Wszystkich 🙂

Zapraszam na zwiedzanie Greckich wysp podczas rejsu, będziemy żeglować dużym, wygodnym 15 metrowym jachtem żaglowym Bawaria 50. Lefkada/Levkas to miejscowość rozpoczęcia i zakończenia rejsu.

Taki rejs to cudowne wakacje i wspomnienia. Czas spędzany na żegludze: od 2 do kilku godzin dziennie, zależnie od upodobań uczestników. Będziemy zwiedzać wyspy i miasteczka portowe, zatrzymywać się w pięknych zatoczkach przy dzikich plażach, Możliwość snurokwania, pływania wpław, zabawy na pontonie lub desce SUP. (ewentualne wypożyczenie SUP ~100 € za tydzień),

Możemy zwiedzić: kilka wysp np. : Lefkada, Itaka, Meganisi, Kalamos, Kefalonia, Zakintos, Kastos, Skorpios, Sparti, Madouri itp.

Możemy też wpłynąć na kąpiel w dzikich zatoczkach bezludnych wysp: Arkoudi, Kithros, Atokos, Drakonera, Pontikos, Provati, Karlonisi, Labrinos, Vromonas, Makri itp.

Możliwość zorganizowania oddzielnego rejsu z dziećmi.

JACHT  Bavaria 50, posiada 5 kabin dwuosobowych + koja w mesie, 3 łazienki z natryskami, 2 duże lodówki/zamrażarkę, kuchenkę gazową, piekarnik itp.,

Inne wyposażenie to: Ponton, sprzęt do snurkowania. Pełne wyposażenia kambuza/kuchni na 12 osób.

Mieszkamy / nocujemy na jachcie. Jedzenie (śniadania, obiady, kolacje) możemy przygotowywać na jachcie lub spożywać w regionalnych restauracjach.

 

CENA rejsu 370 € za tydzień/osobę –  Z tych 370 € wpłacamy zadatek 100 € reszta 270 € gotówką w firmie czarterowej. 

Możliwe jest jedno tańsze miejsce za 320 € w mesie.  Teraz jacht jest w ofercie First Minute, później firma czarterowa może podnieść cenę, warto zdecydować się teraz,

 + inne poniższe opłaty też gotówką na miejscu.

+ KASA JACHTOWA (tzw 3xP tzn: porty, posiłki, paliwo) Jest to składka zbierana przez jednego z uczestników po ~100-150 €/os/tydzień (rozliczana na koniec rejsu) na żywność przygotowywaną na jachcie, opłaty portowe i paliwo do jachtu lub pontonu.  Używki: papierosy, alkohol, słodycze każdy płaci za siebie.

+ Ręczniki, pościel, sprzątanie jachtu – około 15 €/os/tydz.

+ KAUCJA zwrotna za jacht (zapytaj o szczegóły) + ubezpieczenie kaucji ~15 /os./ tydzień . Skipper dokłada się do kaucji 50%.

 

Dla chętnych w cenie  zajęcia jogi.

Zwyczajowo skipper/kapitan nie uczestniczy w kasie jachtowej i jest utrzymywany przez załogę/uczestników, podczas ewentualnego wspólnego wyjścia do restauracji jego posiłek opłacany jest z kasy jachtowej (~20€)

Skipper/kapitan i prowadzący zajęcia (uprawnienia, patenty itp): >>> KLIKNIJ TU

TRANSPORT we własnym zakresie, np.:

-Samolotem np. Rayanar: np. Wrocław – Ateny, W Atenach wynajmujemy busa na 10dni, i jedziemy do portu ~3 godz. zostawiamy busa w porcie na bezpłatnym parkingu a potem za 7-10 dni wracamy tym busem do Aten koszt ~60€/osobę w obie strony. Wpozyczenie auta mniejszego jest tańsze.  W między czasie możemy tym busem lub mniejszym autem pozwiedzać Lefkadę i oklolicę.

-Samolotem np. Rayanar: np. Wrocław- Ateny, potem kilka godzin  dwoma autobusami

-Bus 9 osobowy z wypożyczalni w Polsce na 10 dni, jedziemy z Polski do Lefkady to~ 600zł/osobę z paliwem w obie strony/os. cena z 2023r

-Autokarem z Polski do Grecji.

-Samolotem: Polska… – Preweza, potem tylko kilkadziesiąt km autobusem do Lefkady.

TERMINY:

01-08 czerwca.

08-15 czerwca.

15-22 czerwca.

22-29 czerwca.

29 czerwca – 06 lipca.       

Możliwy termin 06-13 (jeśli znajdzie się pełna załoga).

Standardowo spotykamy sie na jachcie w sobotę o godz 17 ale możliwe, że wcześniej ~ 13-15, zdajemy jacht w kolejną sobotę godz. 09– ale możliwe, że później koło12. dokładną godzinę uzgodnimy z armatorem.

Zapraszam też na rejsy inny mniejszym jachtem po Bałtyku i okolicznych jeziorach w lipcu i sierpniu.

Tu zobacz nasze zeszłoroczne rejsy z 2023 r. na: https://jogadolnyslask.pl/joga-w-grecji-rejs-luksusowym-jachtem/

A tu filmik z żeglugi wakacyjnej z 2022′   KLIKNIJ TUTAJ

Więcej informacji o  tym gdzie możemy żeglować i co możemy zwiedzić możesz przeczytać w opisie z poprzednich rejsów z 2022 i 2023 r.  np. tutaj: KLIKNIJ TUTAJ 

Ahoj 🙂

Poniżej są zdjęcia jacht, którym będziemy żeglować

 

 

 

#joga #w #Grecji #joga na jachcie #Rejs #z #jogą #2024 #Wakacje z jogą Bałtyk #Morze #Jońskie #Jońskie #joga #na #jachcie #Rejs #z #jogą #na #jachcie #żaglowym #w #Grecji #wakacje #w #Grecji #Rejs #wakacyjny #w # Grecji #Morze #Jońskie #Levkada #Levkas #Lewkada #Zakintos #Kefalonia # Korfu # Itaka # #############

 

Opublikuj na