Menu Zamknij

Koncert gongu i mis tybetańskich . Piątek 03.03.2023. godz. 19.30

Opublikuj na

 

Koncert prowadzi Monika Stokłosa.

Cena 30zł

Obowiązkowe zapisy: tel/sms: 609 413 838   lub  email: jogaszkoła@gmail.com

Gong- jest instrumentem muzycznym, należącym do grupy idiofonów płytowych, uderzanych. Przybył do średniowiecznej Europy z Azji. Poddanie się wibracjom wytwarzanym przez gong wspomaga proces zdrowienia organizmu, symbolicznych ,,ponownych narodzin“, pozwala świadomości pozbyć się napięć.

Gongi były stosowane przez starożytnych terapeutów w celu uzdrawiania egzystencjalnych lęków ludzi, poprzez użycie podtrzymywanych, pulsujących dźwięków.
W obecnych czasach gongi są używane w wielu płaszczyznach pomocy, szczególnie dotyczących pomocy w akceptacji emocjonalnej, wypartych doświadczeń.
Historycznie gongu używano do odpędzania strachu przed śmiercią, zwiększenia mocy intuicji człowieka i odmładzania komórek ciała. Starożytni mistycy uważali, ze poprzez pierwotne brzmienie gongu można przekazywać ludziom uniwersalną energię życiową.
Gong wytwarza najsilniej rezonujące dźwięki spośród znanych instrumentów. Kiedy wibruje, muzyczne pogłosy można odczuć w każdej komórce ciała. Wytwarza on przetaczające się długie fale, powoli wybrzmiewających dźwięków, zwanych holistycznymi, które zagęszczają otaczające powietrze, nakładając się na siebie. Na skutek tego tworzą pełnię kompletnego brzmienia. Końcowym efektem jest obejmujące wszystko pole dźwiękowe, nazywane „otoczką dźwiękową“, które zostaje całkowicie wypełnione rezonansem. Ten rodzaj źródła dźwięku jest z terminologii muzycznej nazywany- idiofonem. Jako istoty ludzkie w pełni zdrowia także jesteśmy idiofonami, tak jak całkowicie rezonujący gong. Zdrowe i holistyczne dźwięki naszego ciała, emocji, umysłu i ducha, podejmują wspólny wysiłek, by zapewnić nam szczęśliwe i obfite życie, odczuć szczęście wewnętrznego spokoju.

 

Doświadcz brzmienia wspaniałego, tonalnego drzewa życia, które wspomaga:
– relaksację,
– cierpliwość,
– świadomość samego siebie,
– harmonię i współczucie,
– pewność siebie,
– obfitość i zaufanie,
– regeneracje wewnętrznego Ja,
– zrozumienie,
– spontaniczność,
– uzdolnienia.


Aby najlepiej doświadczyć ,,Kąpieli w gongu“ należy położyć się na macie, mając na sobie wygodny strój, nie krępujący ruchów. Warto również zaopatrzyć się w dodatkowe odkrycie dla zwiększenia komfortu.

Opublikuj na